Binayı Güpegündüz Kundakladı!..

Bodrum’da boş durumdaki bir ev, bir kişi tarafından güpegündüz kundaklandı. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, kundaklama şüphelisi şahsın yakalandığı bildirildi.

Binayı Güpegündüz Kundakladı!..

Edinilen bilgiye göre Yalıkavak Atatürk Caddesi üzerinde 3 ay önce boşaltılan eve gelen bir şahıs, kısa bir süre sonra evde yangın çıkardı. Evin içerisindeki masaların tutuşmasıyla yangın bir anda büyüdü, pencerelerin camları patladı. 

Şahsı, bölgede faaliyet gösteren Peace Veteriner Kliniği çalışanı Esat Cengiz fark etti. Şahıs ile Cengiz arasında bir süre kovalamaca yaşandı. Hızlı bir şekilde olay yerine gelen Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, yangını söndürdü. Eşgali tespit edilen şüpheli şahsın bir süre sonra yakalanarak gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. 

Olayla ilgili Kent Haber’e açıklama yapan Esat Cengiz, "Olay dün yaşandı. Şahıs, sokağa çıkma yasağına rağmen sallana sallana evin olduğu yere geldi. Biz bunu gördük. Daha sonra bizim içeride işimiz vardı, içeri girdik. Kısa zaman sonra yangın çıktığını fark ettik ve bu şahıs kaçıyordu. Hemen durumu ihbar ettik. Ben bunu bir süre kovaladım. Daha sonra yakalanmış. Evi niçin yaktı bilmiyorum. Kullandığı maddeden dolayı kafasının yerinde olmadığını ve yaktığını düşünüyorum” dedi.