Bir Tepki De Sol Parti’den

Gökburun’da Cengiz İnşaat’a Bodrum Belediyesince verilen inşaat ruhsatına bir tepki de Sol Parti Bodrum İlçe Örgütü’nden geldi. Açıklamada “Yüreklice direnseydiniz, ruhsatı vermeseydiniz. Ruhsatı Çevre Bakanlığından alsalardı. Biz de Bodrum halkıyla birlikte arkanızda dururduk.” denildi.

Bir Tepki De Sol Parti’den

Sol Parti Bodrum İlçe Örgütü’nden yapılan ve Bodrum Belediyesi’ne de sert eleştirilerin yer aldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Anthaven'e iskan ruhsatı veriyorsunuz, soruyoruz. Hukuki, elimizden bir şey gelmiyor diyorsunuz. Gökburun cennetine koştura koştura 4 günde inşaat ruhsatı veriyorsunuz. Soruyoruz. Hukuki, analarının ak sütü gibi hakları diyorsunuz. Size mi kaldı çekirgeler sürüsüne ruhsat vermek. Yüreklice direnseydiniz ruhsatı vermeseydiniz. Ruhsatı Çevre Bakanlığından alsalardı. Bizde Bodrum Halkıyla birlikte arkanızda dururduk.

Yol yakınken bunlarla iş birliğinden geri dönün. ÖDP ve Sol partili devrimciler, dünden bugüne Bodrum'un doğasını koruyan, toprağına sahip çıkan yerel halkın yanında oldu. Karaova'da, Kurudere'de, Mumcular'da madencileri topraklarından attığında devrimciler, köylülerinin yanındaydı. Onlarla birlikte dövüştü. Kesire Burnunda binlerce dönüm arazi Orhan Aslıtürk'e peşkeş çekilirken fiili ve hukuki mücadelesi ile Türkbükü ve Gölköy köylülerinin devrimciler yanındaydı.

Bugünde Sol Parti, Bodrum'un her karış toprağını savunmak için görev başında. Goca Bodrumlular neredesiniz? Kahvaltılardan başınızı kaldırın. Yarın çocukluğunuzdan elimizde ne Bodrum mandalinası ne de zeytin kalacak. Yiyecek betondan başka bir şey bulamayacaksınız. Bizlere bu doğa atalarımızdan miras değil, çocuklarımızın emanetidir. Bodrum'da talancılar değil doğa kazanacak.”