Biz Hala Buradayız...

27 Mart/25 Nisan 2021 tarihlerinde İstanbul Maltepe Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği "Uluslararası Online Kısa Performanslar Tiyatro Festivali"nden Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'na katılımlarından ötürü teşekkür geldi.

Biz Hala Buradayız...

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü başlayan Uluslararası Online Kısa Performanslar Tiyatro Festivali yöneticileri tarafından, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen aranarak festivale davet edildi. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı "Bir İshak’sın Bir Cemil" adlı kısa oyun ile festivale katılan B.B.Ş.T.'nin oyunu 18 Nisan 2021'de Youtube üzerinden yayınlandı.

25 Nisan'da sonlanan festivalin ardından bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Sanatçılarımız başta olmak üzere hepimiz zor bir süreç geçirdiği pandemi koşullarında hem onlara destek olmak, hem de dünya kültürüyle Maltepe’yi buluşturmak için Sarıyer Belediyemizin de desteğiyle Kısa Performanslar Festivali düzenledik. Pandemi koşullarında daha önce kurmuş olduğumuz Avrasya Tiyatrolar Birliği bünyesindeki ülkelerdeki temsilcilerimiz, ülkelerinin en güzel oyunlarını bu festivalde sahneldi. Tamamen gönüllülükle, dostlukla, birlikte yapıldı. Halkımızı bu zor günlerde sanata ve sanatçıya destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Festivale İtalya, Fransa, Ukrayna, Almanya, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan’dan tiyatro grupları katıldı. Festivale, Türkiye’den Adana, Amasya, Ankara, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Muğla/Bodrum ve Samsun illerinden tiyatrolar katıldı.