BLACK, KENT SAYESİNDE YUVASINA KAVUŞTU!

Önceki gün, Gümbet Mahallesinde cins bir köpeğin üç kişi tarafından çalınması ile...

BLACK, KENT SAYESİNDE YUVASINA KAVUŞTU!
Önceki gün, Gümbet Mahallesinde cins bir köpeğin üç kişi tarafından çalınması ile ilgili yapılan haberimizin hemen ardından sahipleri köpeğine kavuştu.

Bodrum'da kuaförlük yaparak geçimlerini sağlayan ve düğün hazırlığında olan Suriye uyruklu Hussein Alali ile Su Saklı'ya ait 4 aylık Alman Çoban köpeği cinsi "Black" isimli köpek, yaklaşık on gün önce evlerinin bahçesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından alınmıştı. Sahiplerinin üzüntü içinde arayışlarına ses veren Kent Haber, yaşananları haberleştirerek önceki gün yayımladı.

Haberimizin yayımlanmasından kısa süre sonra Black'in sahiplerini arayan bir kişi, köpeklerinin kendilerinde olduğunu ve teslim etmek istediklerini söyledi. Duruma çok sevinen Hussein Alali ile Su Saklı hemen kendilerine verilen adrese giderek köpeklerini teslim aldı.

Yaşanan gelişmeleri Kent Haber'e anlatan Su Saklı çok mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Çok güzel bir gelişme. Ben bu kadar erken beklemiyordum. Dün haber yapıldıktan sonra akşam saat 10 civarında aradılar. Ben şaka sandım ilk önce. Güvenlik kamerasında görülen iki bey bizi aradı. Onların hiçbir suçu yok öncelikle bunu söylemek istiyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum. Onlardan şikayetçi değilim. Tek suçlu, görüntülerde görülen o bayan. Köpeği onlara veren o bayan arkadaş. Bizim arka tarafımızda oturuyordu ama şimdi taşınmış. Çalınmadan önce bizim köpeğimizin resimlerini çekerek sosyal medyada "sahipsiz köpek" diye yayınlamış. O bayandan şikayetçiyim sonuna kadar bu işi takip edeceğim" dedi.

Yapılan haberden sonra köpeklerine kavuştuklarını belirten Saklı "Dün yapılan haberden birkaç saat sonra bir telefonla direk kapımızdalardı. Sizlere çok teşekkür ediyorum en büyük etki sizlerin oldu" dedi.

Yuvasına kavuşan 4 aylık Black sahipleriyle oyun oynarken renkli görüntüler ortaya çıktı. Ailenin de mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Öte yandan Gümbet Mahallesi'nde Kırgızistan uyruklu Meerim Sadyrova'ya ait Sibirya Kurdu cinsi "Stella" isimli köpeğin aranmasına ise devam ediliyor.

Muhabir: Selçuk Şimşek