BODOSK’tan Doğa Bilinci Eğitimi

Bodrum Doğa Sporları Kulübü’nün (BODOSK), yetişkinler için düzenlediği doğa yürüyüşlerinin yanı sıra bu hafta da çocuklarda doğa bilincini arttırmak için yürüyüş ve eğitim düzenledi.

BODOSK’tan Doğa Bilinci Eğitimi

1998 yılında kurulan BODOSK’un faaliyetleri sürüyor. Kulüp ile Bodrum Gençlik Merkezi tarafından çocuklarda çevre ve doğa bilincinin arttırılması amacıyla bir yürüyüş düzenlendi. Çamlık Mahallesi’nde çocukların anne ve babaları ile katıldıkları yürüyüşün ardından drama öğretmeni Selma Özay tarafından çocuklara drama eğitimi verildi, çocuklar anne ve babaları ile kısa bir tiyatro oyunu oynadı. Etkinlikte çocuklara doğa bilincini aşılmak için çevrenin korunması ile ilgili bilgiler de aktarıldı. 

Projenin ikinci etabı ise olan ebeveyn destekli doğa yürüyüşü ise 18 Mayıs Cumartesi günü Pedasa’da yapılacak. BODOSK’un gençlik yürüyüşü ise 16 Mayıs Perşembe günü Çamlık’ta gerçekleştirilecek. 

Öte yandan BODOSK’un yetişkinlere yönelik düzenlediği yürüyüş ise bu hafta Kissebükü ile Çamlık arasında yapıldı. 2000 yılından bu yana BODOSK’un üyesi olan Çağrı Özbek, her Pazar yaptıkları yürüyüşlere tüm Bodrumluları davet ederek şöyle dedi;

“Ben dernekte hem yönetim kurulu üyesi hem de başkan olarak görev aldım. Çok güzel faaliyetler yapıyoruz. Yürüyüşlerimiz Ekim ayında başlıyor. Haziran ayının sonuna kadar her Pazar dağ taş yürüyoruz, düzenli olarak aktivitelerimizi yapıyoruz. Bunun dışında yüksek zirvelere de çıkıyoruz. Herkesi doğa yürüyüşlerimize bekliyoruz. Biz aslında dağcılık federasyonuna bağlıyız. Kendi içimizde de dağcılık eğitimleri yapıyoruz. Yön bulma, tırmanış eğitimleri oluyor. Yaz ayları yaklaşırken deniz ağırlıklı faaliyetlerimiz oluyor. Faaliyetlerimizi denizde bitiriyoruz. Bu haftaki yürüyüşümüzü Kissebükü’nden başladık, Mazı’da bitirdik. Çok güzel bir denize girdik. Çok tatlı bir gruptu. Herkes memnun oldu.”