BODRUM 1. KENT KONSEYİ TOPLANTISI YAPILDI

Bodrum Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde...

BODRUM 1. KENT KONSEYİ TOPLANTISI YAPILDI
Bodrum Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bodrum Kent Konseyine sivil toplum örgütleri, kamu yöneticileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Toplantı kayıt işlemlerinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Hüseyin Yıldızhan toplantıda yaptığı konuşmada, kent konseyini önemsediklerini ifade ederek, “Toplumun her kesiminden vatandaşlarımızın katkıları bizler için önemli. Bu toplantının Bodrum’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Bursa Kent Konseyi Meclis Başkanı Hakan Darılmazlar, İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Sekreteri Emel Denizaslanı, Bursa kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Tugay Aladağ çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Toplantıda, Divan Üyelerinin Seçiminin ardından, Bodrum kent konseyi Genel Kurulu üyelerince kent konseyi yönergesinin okunarak onaylanması, Yürütme Kurulu seçimi, Bodrum kent konseyi Genel Kurulu üyelerince kent konseyi kadın meclisi yönergesinin okunarak kadın meclisi toplantı tarihinin ilamı, Bodrum kent konseyi Genel Kurulu üyelerince kent konseyi gençlik meclisi yönergesinin okunarak gençlik meclisi toplantı tarihinin ilamı, Öneriler ve dilekler gündemleri görüşüldü.

Yapılan başkanlık seçimlerinde üçüncü turda Hamdi Topçuoğlu Kent Konseyinin başkanı oldu. Topçuoğlu seçimin ardından yaptığı konuşmada, “Torunlarımıza daha iyi bir Bodrum bırakmak için elimizden geleni yapacağız. Bu topraklarda doğduk, bu topraklarda büyüdük inşallah bu topraklarda ölürüz. Bu toprakların daha iyi olması için sizlerin desteğiyle çalışacağım” dedi.