BODRUM ADINI FİNALLERE YAZDIRDI

18-21 Mart tarihleri arasında Aydın'da yapılan Okul Sporları Türkiye Yıldız Kızlar...

BODRUM ADINI FİNALLERE YAZDIRDI
18-21 Mart tarihleri arasında Aydın'da yapılan Okul Sporları Türkiye Yıldız Kızlar Yarı finallerinde Muğla'yı temsil eden Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu Kız voleybol takımı, Kıbrıs 1.sini ve Eskişehir il birincisini 3-0, İstanbul il 3'üncüsünü 3-1 yenerek finale kalan, final maçında da Bursa il Birincisini 3-1 le geçerek adını Türkiye finallerine yazdırdı.

Muğla'da Ocak ayında yapılan Okul Sporları Yıldız Kızlar il birinciliği maçlarının tümünü kazanan Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu, grup maçları için 20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Uşak'a gitmiş ve burada da grup birincisi olarak yarıfinallere katılmaya hak kazanmıştı. Yarı final maçlarında da zorlu rakiplerini tek tek saf dışı bırakmasını bilen Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol takımı Türkiye'de ilk 8 takım arasına girerek 1-05 Nisan 2014 tarihleri arasında Mardin'de yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Voleybol Federasyonu İl Temsilcisi Ümit Zafer Dokucu, "Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu Yıldız Kız Voleybol takımımız aldığı sonuç çok büyük bir başarıdır. Takımımızın Türkiye finallerinde de en iyi sonucu alacağından şüphem yok. Alınan bu başarı tesadüf değildir. Alt yapıya verilen önemin bir göstergesidir. Sadece okul sporlarında değil, kulüplerde de diğer ilçelerimizin aynı başarıyı göstereceğinden eminim. Bu başarıda voleybol branşına bugüne kadar maddi-manevi olarak tüm desteği veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Bekir Çeker başta olmak üzere Şube Müdürümüz Sayın Nihat Ekinciler'e, Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu idarecilerine, Antrenör Refik İpçi ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimize, sporcularımıza ve sporcularımızın velilerine teşekkür ediyorum" dedi.