Bodrum Basketbol, Süper Lig Aşkına

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi finalinde temsilcimiz YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol, Bursa Ant Spor ile karşı karşıya gelecek. Bodrum Basketbol, finalde seyirci desteği bekliyor.

Bodrum Basketbol, Süper Lig Aşkına

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde normal sezon Zonguldak Spor Basket 67’nin şampiyonluğu ile sonuçlandı. Ligi ikinci tamamlayan Bodrum Basketbol, çeyrek finalde Emlak Konut Gelişim, yarı finalde de Botaş Gelişim’i eledi. 

Temsilcimiz, finalde Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor’un rakibi oldu. İki takım, final maçlarına çıkacak. Finallerde 3 galibiyeti elde eden Kadınlar Baskebol Süper Ligi’ne yükselecek. 

Finallerde ilk iki maç Bodrum’da, üçüncü maç ise Bursa’da oynanacak. 3 galibiyeti elde edebilen bir takımın olmaması durumunda 4’üncü maç da Bursa’da, 5’inci maç yeniden Bodrum’da oynanacak.

Bodrum Basketbol, Bursa Ant Spor’u ligde iki maçta da mağlup etmeyi başarmıştı. 

Takımın baş antrenörü Güray Kurtuluş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada 18 Nisan Perşembe günü Saat 18.00’da Bodrum Spor Salonu’nda oynanacak ilk maça tüm Bodrumluları davet etti. Kurtuluş, şunları dile getirdi;

“Yorucu bir süreçten geçtik. Hiç ara vermedik. Dün sabah 05.00 gibi deplasmandan döndük. Bugün hazırlanıyoruz. Yarın da maç idmanını yapacağız, Perşembe günü de çıkıp Bursa ile oynayacağız. Güçlü ve tecrübeli bir rakip. Biz de genç ve savaşçıyız. Ben, gençlere daha fazla inanan ve şans veren bir antrenörüm. Gençlerin kazanacağına inanıyorum. İnşallah elimizden geleni yapacağız, bu takımı Süper Lig’e çıkartacağız. Fakat benim bir ricam olacak. Taraftarlarımızın bizi iyi desteklemesi lazım, tribünleri doldurması lazım. Tüm taraftarlarımızı Perşembe 18.00’da Bodrum Spor Salonu’na bekliyorum.”

Sezon başında böyle bir başarı elde edeceklerine emin olduğunu söyleyen Kurtuluş, “Genç bir kadroyuz. Ben gençlerin hepsini bilerek ve seçerek transfer ettim. Çalışmaya inanan bir antrenör olarak çalışan kazanır, çok çalışan çok kazanır deyip yola çıktık. Sağ olsun onlar da bizi kırmadılar. İyi karşılık verdiler. Ben buraya kadar geleceğimizden emindim.” dedi. 

Takım kaptanı Cansu Yetiş, iyi bir takımla karşı karşıya geleceklerini ifade ederek şöyle konuştu;

“Bursa gerçekten iyi bir takım. Sezon içerisinde onlarla iki kez maç yaptık. İkisi de kafa kafaya geçmişti. Çok tecrübeli bir takımla oynuyoruz. Bizim avantajımız, daha genç ve enerjik bir takımız. Bunlar üzerine yoğunlaşarak baş antrenörümüz Güray Kurtuluş eşliğinde çalışmalarımıza başladık. Maç yoğunluğu nedeniyle çalışmak için çok bir zamanımız olmasa da oturttuğumuz sistem içerisinde buna göre hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ben Süper Lig’e çıkma şansımızı çok yüksek görüyorum. Çok istiyoruz. Ligi ikinci bitirmek bizi üzmüştü, şampiyonluğun en büyük adaylarından biriydik ama böyle olması gerekiyormuş, play-off’lardan çıkarak Süper Lig’de olacağız inşallah.”

Takımın Amerikalı yıldızı Aliyah Ataeya Collier ise çok iyi durumda olduklarını ve final maçları için kendilerini hazır hissettiklerini söyledi. Tüm maçlara hazırlandıkları gibi final maçlarına da hazırlandıklarına vurgu yapan Collier, “Çok önemli maçlara çıkacağız. Heyecanlıyız, kazanmak istiyoruz.” diye konuştu. 

İki takım arasındaki ikinci maç ise 20 Nisan Cumartesi günü oynanacak. 

Muhabir; Hamdi Yörür