Bodrum Belediyesi'ne 3 Ödül Birden

Bodrum Belediyesi, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülleri yarışması 'Social Media Awards Turkey 2020'de üç ödülün birden sahibi oldu.

Bodrum Belediyesi'ne 3 Ödül Birden

Marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif veriler ve saygın jüri üyelerinin görüşleriyle değerlendiren Türkiye’nin en kapsamlı ve veriye dayalı sosyal medya ödülleri Social Media Awards Turkey 2020 kazananları belli oldu. 21 Ekim akşamı canlı yayında online olarak düzenlenen törende, Bodrum Belediyesi’ne üç ödül birden geldi. 

Pandemi koşulları sebebiyle bu sene online olarak canlı yayında gerçekleşen törene sektörün önde gelen marka ve ajans temsilcilerinin yanı sıra, Social Media Awards Turkey jüri üyeleri, dernek başkanları canlı yayına bağlanarak katılım gösterdi. 22 ayrı kategoride sosyal medyayı en iyi kullanan marka, ajans, ünlü ve fenomenlerin ödüllendirildiği yarışmaya, üç ayrı kategoride katılan Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Farklı Fikirler, Küçük Bütçeli Büyük İşler ve Özel Gün Kampanyası’nda birincilik elde etti. 

Bu sene dördüncüsü düzenlenen Social Media Awards Turkey 2020’de 1 Mart 2019-31 Mart 2020 tarihleri arasında dijitalde yayınlanan çalışmalar katıldı. Bodrum Belediyesi 29 Ekim 2019’da; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla başlattığı tweet zinciri paylaşımı nedeniyle büyük ödüle layık görüldü. Tweet zincirine, Datça Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Belediyesi, Ergene Belediyesi, Konak Belediyesi, Cide Belediyesi, Borçka Belediyesi, Bornova Belediyesi, Fındıklı Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Defne Belediyesi, Burhaniye Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Çiğli Belediyesi de destek vermiş ve paylaşım Türkiye’de trend topic olmuştu. 

Yarışmanın ödüllendirme sistemi; Jüri Ödülleri, Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç bölümden oluştu. Tüm bölümlerde en başarılı işler Altın, Gümüş ve Bronz ödüllerin sahibi oldu. Bodrum Belediyesi’nin ödül aldığı kategorilerde ise sıralama şöyle gerçekleşti:

Farklı Fikirler
Gümüş: #SenHepBenimYanımdasın / Bodrum Belediyesi
Gümüş: Vestel Takılabilir Ev Aletleri / Vestel / Karbonat Reklam
Bronz: Hafritur 2019 | Bizi İzlemeye Devam Edin! / Ford Otosan / Tick Tock Boom
Bronz: Ulaşılamayanlar / Turkcell / TBWA\Istanbul

Küçük Bütçeli Büyük İşler
Altın: #SenHepBenimYanımdasın / Bodrum Belediyesi
Gümüş: Gmag-Pride / GMag / Havas İstanbul
Gümüş: Ulaşılamayanlar / Turkcell / TBWA\Istanbul
Bronz: Terra Pizza 10 Kasım Yarınımız Sensin Projesi / Terra Pizza / Tribal Worldwide İstanbul

Özel Gün Kampanyası
Altın: #SenHepBenimYanımdasın / Bodrum Belediyesi
Gümüş: Koç Holding-Yolum Sensin / Koç Holding / Publicis İstanbul
Gümüş: Yapı Kredi PUBG Fener Alayı / Yapı Kredi Bankası / Rafineri
Bronz: #EngelTanımayanlar Hayallerini Gerçekleştirsin Diye… / Turkcell / The Gang Agency
Bronz: #TatilDeğilBayram / Turkcell / TBWA\Istanbul