Bodrum Bisiklet Turu 4-6 Ekim'de

“Bodrum Bisiklet Turu”, 4-6 Ekim 2019 tarihlerinde 3’üncü kez gerçekleştirilecek.  

Bodrum Bisiklet Turu 4-6 Ekim'de

“Bodrum Bisiklet Turu”, 4-6 Ekim 2019 tarihlerinde 3’üncü kez gerçekleştirilecek.  

Bodrum Bisiklet Kulübü (BBK) tarafından bisikletin bir spor aracı olmasının yanı sıra, aynı zamanda ulaşım aracı olduğunu vurgulamak amacıyla her yıl gerçekleştirilen Bisiklet Festivali, bu yıl da 4-6 Ekim tarihleri arasında yapılacak. 

Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası tarafından desteklenen turun, her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor. 

Bodrum Bisiklet Kulübü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Organizasyonumuzun ilk günü olan 4 Ekim günü otelimizde kahvaltı sonrası saat 10:00 gibi bisikletlerimizi otelde bırakıp kısa bir sahil yürüyüşü sonrası Kumbahçe iskeleden tekneye biniyoruz. Orak Adası, Akvaryum Koyu gibi, yüzmediyseniz Bodrum’a gelmiş sayılmayacağınız koyları tek tek dolaşarak, masmavi denizimizde kışlık güneşimizi depoluyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Akşamüzeri gün batımından önce otelimize varışımız olacağız. Otelde alacağımız akşam yemeğimiz sonrası Bodrum geceleri bizi bekliyor olacak. 

5 Ekim Cumartesi 2. Gün sabahı kahvaltı sonrası saat 09:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Kumbahçe sahilini takip edip Barlar sokağından geçerek turun başlayacağı Bodrum Belediye Meydanına varıyoruz. 10:00’da meydanda yapılacak kısa bir basın açıklamasının ardından toplamda 50 kilometrelik turumuz az biraz deniz kenarında ama çoğunlukta dağlarda, tepelerde, ormanlarda yeşilin içinde geçecek. Tur sonunda, otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası serbest zaman bırakıyoruz.

6 Ekim Pazar 3. Gün sabahı kahvaltı sonrası saat 09:00’da otelimizden ayrılıyor, Bodrum’un masmavi kıyılarını izleyecek 30 kusur kilometrelik turumuzu öğlen saatlerinde bitiriyoruz.”