Bodrum Caz Festivali Başlıyor

Caz Derneği tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenen 8. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, 1-15 Haziran 2024 tarihleri arasında #CazEnerjisi temasıyla gerçekleşiyor.

Bodrum Caz Festivali Başlıyor


Caz ve dünya müziğinin başarılı isimlerini ağırlayacak festival, Bodrium Hotel & Spa’da Tahsin Ünüvar Trio feat. Rüzgar Yıldırım konseri ile başlayacak. 

Festival, 4 Haziran Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Muğla Türküleri Caz Yorumları, Doruk Çebi “Orchestral” Trio feat. Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 5 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Murat Arkan dinletisi ve Eftal Köklü ile Cazın Enerjisi söyleşisi, 6 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Sibel Köse & George Kontrafouris feat. Dimitri Vassilakis konseri ve Bodrum Caz Festivali Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi, 8 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Neşet Ruacan Trio feat. Sibel Köse | Nükhet Ruacan Anma Konseri, 11 Haziran’da Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Loek Van Den Berg Quintet konseri, 13 Haziran’da Midtown Metreküp Teras Sahnesi’nde Esra Gürçay Quartet ile Önder Focan Trio feat. Güneş Cengiz konseri, 14 Haziran’da Anthaven’da Kerem Görsev Trio ile devam edecek. 

Festivalin finali, her yıl olduğu gibi Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars ile yapılacak.