BODRUM FIRTINAYA TESLİM!

Gündüz saatlerinden itibaren etkili olan yağışlı hava ve şiddetli rüzgar Bodrumu...

BODRUM FIRTINAYA TESLİM!
Gündüz saatlerinden itibaren etkili olan yağışlı hava ve şiddetli rüzgar Bodrumu teslim aldı. Bodrum Kumbahçe sahilinde ve Barlar sokağında onlarca dükkânın sular altında kaldığı ve büyük ölçüde maddi zarar meydana geldiği bildiriliyor. Kumbahçe sahilindeki bazı restoran ve iş yerlerinin camlarının kırıldığı masa ve sandalyelerinin denize sürüklendiği öğrenildi.

Bodrum’da rüzgârın hızı zaman zaman saatte 80 kilometre ölçülüyor. Fırtına nedeniyle Bitez beldesi açıklarında demirli bulunan yaklaşık 20 metre uzunluğundaki İngiliz bayraklı ''Audace'' isimli lüks yat karaya oturdu. Lüks yatın bazı bölümleri fırtına nedeniyle zarar gördü.

Bitez sahilinde restoran işleten Necdet Doğan olayı anlatırken, restoranda otururken aniden bir ses duyduğunu söyledi. Dışarıya çıkıp baktığında lüks yatın karaya oturduğunu gördüğünü anlatan Doğan, ''Tekne bir kaç hafta önce de yine demirli bulunduğu yerden koparak buraya kadar gelmişti. Yatın sahibi burada yok. Böyle değerli yatların bu şekilde zarar görmesi bizi üzüyor. Önceden fırtına uyarısı yapılmıştı. İnsanlar biraz daha dikkatli olabilirlerdi'' dedi.

Doğan, sahilde bulunan birçok restoranın masa ve sandalyelerinin denize sürüklendiğini, esnafın fırtınadan zarar gördüğünü kaydetti.

Bu arada Bitez beldesindeki bir restoranın önünde bulunan ağacın büyük bir dalı koparak bir motosikletin üzerine düştü. Motosiklet sahibi Bedirhan Şan, motosikletinin zarar gördüğünü ifade ederek, ''Olay sırasında motosikletim park halindeydi ama zarar görmüş. Fırtına çok kuvvetliydi hem ağacın dalı koptu, hem de masa ve sandalyelerimiz denize sürüklendi'' dedi.