BODRUM FIRTINAYA TESLİM

Bodrum iki gündür etkili olan ve hızı zaman zaman saatte 80 kilometreye kadar ulaşan...

BODRUM FIRTINAYA TESLİM
Bodrum iki gündür etkili olan ve hızı zaman zaman saatte 80 kilometreye kadar ulaşan fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

Bodrum'da akşam saatlerinde başlayan ve gece geç saatlerde hızı 80 kilometreyi bulan fırtına ve bir amatör kamera ile görüntülendi. Fırtınanın etkisiyle birlikte yüksekliği zaman zaman 2 metreyi bulan dalgaları çeken kamera fırtınanın şiddetini gözler önüne serdi.

Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde, fırtınanın ne kadar kuvvetli ve etkili olduğu görülüyor. Öte yandan Sahilde işletmesi bulunan esnaflar ise dükkânlarının önüne yığdıkları kum torbaları ile fırtınadan korunmaya ve deniz suyunun içeri girmesini engellemeye çalıştı.

Küçük balıkçı kayıkları ise kuvvetli dalgalarından kurtulamayarak battı. Bölgeden geçen birçok kuru yük gemisi ise fırtına nedeni ile Bodrum’a demir atarak fırtınanın geçmesini bekliyor. Bodrum – İstanköy (Kos) arasındaki feribot seferleri ise iptal edildi.

Ortakent-Yahşi beldesinde de sahile yakın bölgelerde bulunan restoran ve kafeler, yoğun dalgalardan etkileniyor. İşletmelerin camlarına çarpan dalgalar iş yerlerini tehdit ediyor.

Sahil kenarında bulunan bazı küçük balıkçı kayıkları, dalgalar nedeniyle su alarak zarar gördü. Ortakent-Yahşi Beldesi, Yahşi sahilinde bulunan liman ise yoğun dalgaların etkisi altında kaldı.

Limana bağlı azmak başında demirli bulunan balıkçı tekneleri batma tehlikesi geçirdi. Tekne sahiplerinin kayıklarının batmaması için güvenlik tedbirlerini arttırdıkları gözlendi.

Öte yandan Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri, limandaki görevlileri herhangi bir olumsuzluk olmasına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Ortakent-Yahşi Belediyesi Liman Sorumlusu Ersan Özcan, fırtınanın iki gündür etkili olduğunu belirterek, "Fırtına oldukça etkili. Akşam şiddetini biraz daha arttıracak. Dalgalar şuanda çok yüksek ama bir sıkıntı olmadı. Tekne sahipleri ise güvenlik tedbirlerini arttırdılar" diye konuştu.

Sahil kenarındaki kafede oturan Filiz Özatıcı adlı vatandaş ise Bodrum'da fırtına olmasına karşı yaşamanın çok güzel olduğunu belirterek, "Bodrum'un yazı ayrı, kışı ayrı güzel. Burada dalgalara karşı oturup zaman geçiriyoruz" diye konuştu.

Lodos nedeni ile Bodrum’da hayat durma noktasına gelirken, fırtınanın hafta sonuna kadar etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.