Bodrum Kıbrıs Arasında Direkt Uçacak

KKTC'nin yeni kurulan havayolu şirketi Fly Kıbrıs Havayolları, Kıbrıs Bodrum arasındaki doğrudan uçuşlarına bugün başlıyor.

Bodrum Kıbrıs Arasında Direkt Uçacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Bodrum’a 14 Haziran itibariyle haftada 2 uçuş olmak üzere direkt seferler başlıyor. Kıbrıs'ta uzun yıllardır hizmet veren Cyprus Royal Tourism tarafından Fly Kıbrıs Havayolları işbirliği ile başlayan uçuşlar, ilk etapta Eylül sonuna kadar planlanmakta.

Cyprus Royal Tourism yetkilileri Ülkü Karamahmutoğlu, Güneş Baymur ve Kartaca Turizm yetkilisi Senem Eski; Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’u ziyaret ederek operasyonlar ile ilgili bilgilendirme yaptı. Her iki taraf için de taleplerin devam etmesi halinde uçuş takviminin uzatabileceğini ileten Ülkü Karamahmutoğlu, 14 Haziran'da gerçekleştirilecek ilk uçuş ile Kıbrıs'tan üst düzey bir heyetin Bodrum’a geleceğini söyledi. 

Gelecek olan heyet içerisinde Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Girne Kaymakamı gibi üst düzey protokolün ve Kıbrıs yerel basınından isimlerin yer alacağı öğrenildi.

Bugün Bodrum Doria Otel'de düzenlenecek lansmanın ardından, heyetin bir gece Bodrum'da kalarak Kıbrıs’a geri dönüş yapacağı belirtildi.