Bodrum Mayıs'ta Dansa Doyacak

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, Türkiye Modern Dans Şampiyonası’nın da 9 Mayıs’ta Bodrum’da yapılacağını açıkladı. 

Bodrum Mayıs'ta Dansa Doyacak

Polonya’da Dünya Şampiyonası’na katılacak “Modern Dans Milli Takımı”, Bodrum’da koreografilerini sergiledi. Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, Türkiye Modern Dans Şampiyonası’nın da 9 Mayıs’ta Bodrum’da yapılacağını açıkladı. 

Haziran ayında İstanbul'da düzenlenen Türkiye Modern Dans Şampiyonasında altı kategoride birincilik alarak Türkiye Şampiyonu olarak Milli Takım'a seçilen Bodrum Dans Kulübünün çocuk ve genç dansçıları, 1-4 Aralık 2019 tarihleri arasında Polonya'da gerçekleşecek Dünya Modern Dans Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı olarak sahneye çıkacak.

7 solo, 5 duo, 5 grup ve 2 formasyon olmak üzere toplam 19 koreografi ile yarışacak milli sporcularımız, şampiyona öncesi 4 aylık hazırlıklarını Bodrumlularla paylaştı. Herodot Kültür Merkezinde düzenlenen geceye sporcu velileri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, şunları dile getirdi:

“Haziran ayında 57 kişilik grubumuz Türkiye Şampiyonu oldu. Bu bizim şimdiye kadar aldığımız en büyük ödüllerden bir tanesiydi. O zamanda Türk Milli Takımı’nı kurma görevi bize verildi. Bu akşam burada Milli Takımımızın 4 aylık hazırlık sürecinde neler yaptığını göreceğiz.”

Özvezneci, Türkiye Modern Dans Şampiyonası’nın 9 Mayıs’ta Bodrum’da yapılacağının da müjdesini verdi. 

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ise “Bizi Polonya’da temsil edecekler. İnanıyorum ki oradan da büyük başarılarla gelecekler. Çok büyük emek verdiklerini de biliyorum. Büyük başarılar emeklerin karşılığında geliyor. Onu da alacağınıza inanıyorum.” şeklinde konuştu. 

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu da “Fatih Özvezneci Bodrum turizminin gelişmesi için elinden gelen her şeyi yaptı. Ama ne yazık ki biz onu hep destek ararken gördük. Beklediği, umduğu destekleri alamadığını biliyorum. Böylesine önemli bir tanıtım, Bodrum’da şimdiye kadar gerçekleşmedi. 35 yıldır Bodrum’da yaşayan bir turizmci olarak ne fuarlar, ne geziler, ne davet ettiğimiz tur operatörlerinin böylesine önemli bir tanıtım yapma fırsatı olmadı” diye konuştu. 

Türkiye Dans Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çakır, etkinlikte yaptığı konuşmada “Yıllar önce can arkadaşım Fatih ile bu yola çıkmıştık. O, yılmadan, yorulmadan sürekli bu yolda mücadele etti. Buradaki bu güzel gençleri bize kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” dedi.