Bodrum Pet Festivali Oasis’te

Bodrum Belediyesi ve Oasis Bodrum Alışveriş merkezinin destekleri ile Bodrum’da ilki düzenlenecek Bodrum Pet Festivali, 20-22 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Bodrum Pet Festivali Oasis’te

Bodrum Pet Fest, petshop sektöründe faaliyet gösteren butik ve üretici markaları Bodrum’da yaşayan ziyaretçilerle buluşturuyor. Evcil ve sokak hayvanları için gerçekleşecek festivalde, hayvan dostları için birçok tasarımcının özel olarak ürettiği hediyelik ve ihtiyaç duyacakları tüm ürünlerin olduğu stantlar yer alacak.

20-21-22 Ekim tarihlerinde saat 10.00 ile 20.00 arasında yapılacak “Bodrum Pet Fest” etkinlikleri farklı yaş gruplarına hitap edecek. Kültürel ve sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler, çocuklara yönelik söyleşi ve etkinliklerle renklenecek festivalde, tiyatro sanatçısı Melek Şahin mama kabı worksop ile 2 gün boyunca çocuklarla birlikte olacak. Tiyatro sanatçısı Mihriban Er’in anlatımı ile Pisi Kolojik hikâye kitabı da çocuklarla buluşacak. Eğitmen Okan Yurtbil ise 2 gün boyunca arama kurtarma köpeklerinin eğitiminin nasıl olacağı üzerine sohbetleri ile festivalde ziyaretçilerle birlikte olacak. Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu festivalde ziyaretçilerin can dostlarla keyifli vakit geçirmesi sağlanacak. Festival boyunca Hermos sponsorluğunda ziyaretçilere ücretsiz mama dağıtılacak. 

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Gezici Sağlık Aracı ile birlikte Festivale katılan Veteriner hekimler ve müdürlüğe bağlı ekip arkadaşları, Cuma günü Festivale gelen ziyaretçilere gezici araç işleyişi hakkında bilgilendirmede bulunacaklar.

Sponsorların destekleri ile Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi ve Bodrum Hayvan Hakları derneğine de mama bağışı yapılacak. Festivalde Vedat Sarı Dj performansının yanında katılımcıların ürün ve hizmetlerini daha geniş kitlelere tanıtacakları stantlar da yer alacak. Oasis Alışveriş Merkezi’nde sadece çocuklar değil ebeveynler de eğlenceye ve hayvan dostları için ihtiyaç duydukları her şeye ulaşabilecekler.

Festival’in Sosyal Sorumluluk projesinde Bodrum Hayvan Hakları Derneği yararına yapılacak olan çekiliş de olacak.