BODRUM ROTARY KULÜBÜ ÜYELERİ ALİ KELLE ORMANINDA BİR ARAYA GELDİ

Bodrum Rotary bünyesindeki Rotaract ve İnteract kulüpleri, ortaklaşa düzenledikleri...

BODRUM ROTARY KULÜBÜ ÜYELERİ ALİ KELLE ORMANINDA BİR ARAYA GELDİ
Bodrum Rotary bünyesindeki Rotaract ve İnteract kulüpleri, ortaklaşa düzenledikleri ağaçlandırma projesiyle “daha yeşil, daha yaşanılası bir Bodrum” için bir araya geldiler.

Bodrum’un Ortakent Yahşi beldesinde yer alan Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi civarındaki Ali Kelle Gençlik Ormanı’ndaki ağaçlandırma çalışmalarına destek veren Bodrum Rotaract ve İnteract Kulübü üyesi gençler, yaklaşık 50 adet günlük çam ve erguvan fidanlarını toprakla buluşturdular.

Kazma kürekleri ellerine alarak ormandaki boş kalan alanları yeşillendirmek için emek sarf eden gençler, örnek bir davranış sergilediler.

Bodrum Rotaract Kulübü Başkanı Furkan Yutaz, Rotaract Kulübü olarak gerek kendi üyeleriyle birlikte, gerekse İnteract Kulübü üyeleriyle işbirliği içerisinde ortak projeler yaratarak Bodrum’u daha yeşil ve daha yaşanılası bir yere dönüştürmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Yutaz, “Bodrum günden güne daha çok yapılaşıyor ve her geçen gün daha çok yeşil alana ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle tüm kurum, dernek, sivil toplum kuruluşları ve duyarlı insanların ellerinden gelen çabayı sarfetmesi gerekiyor” dedi.

Bodrum İnteract Kulübü Başkanı Ezgi Hazal Ayden ise amaçlarının gençler olarak daha yeşil bir Bodrum görmek için ellerinden geleni yapmak olduğunu belirtti.