BODRUM SEMALARI UÇURTMALARLA RENKLENDİ

Bu yıl ilki gerçekleştirilen "ver elini Bodrum" farkındalık kampanyası kapsamında;...

BODRUM SEMALARI UÇURTMALARLA RENKLENDİ
Bu yıl ilki gerçekleştirilen "ver elini Bodrum" farkındalık kampanyası kapsamında; Bodrum Kaymakamlığı, Belediyesinin desteği ile düzenlenen uçurtma şenliği etkinliği Gümbet Yedideğirmenler mevkii'nde gerçekleştirildi.

Yüzlerce kişi katıldığı etkinlikte değirmenler mevkiine giden yol trafiğe kapanırken, etkinliğe katılan Bodrumlular çoluk çocuk eğlendiler.

4.Uluslararası Bodrum uçurtma festivali kapsamında halka açık birçok ücretsiz etkinlik ve gösteriler yapıldı. Festival çerçevesinde uçurtma atölyesi, uçurtma yarışması, ikinci el eşyalar kermesinin yanısıra; animasyon gösterileri, palyaçolar, balonlar, tahta bacak, dans gösterileri, çocuklara yüz boyama gibi etkinlikler gerçekleştirildi. 4.Uluslararası Bodrum Uçurtma festivali “ver elini bodrum" sloganı altında, İslamhaneleri Yahşi Engelliler Okulu yararına düzenlendi.

Etkinliğe İstanbul'dan Martı Kite Clüp üyesi uçurtmacılar da geldi. Dev uçurtmalar Bodrum semalarında renkli görüntüler oluşturdu. Örümcek adam, kartanesi, ayı yogi, lâhos balığı şekilli dev uçurtmalar şenliğe renk kattı.

Organizasyon düzenleme komitesi adına açıklama yapan Miyase Karlıova etkinlik hakkında şunları söyledi;

"Biz bu festivaller ile insanları hem mutluluğu taşıyacağız hem de paylaşmanın ve iyiliğin yardım etmenin sevincini tadacağız. Ayrıca engelliler haftası dolayısıyla bu festival kapsamında Turgutreis İslamhaneleri'nde yapımı için kampanya başlattığımız "engelliler iş edindirme ve uygulama atölyesi" için onarımını gerçekleştireceğiz" dedi.