BODRUM SOKAKLARI RENGARENK

Bodrum'da bahar kendini iyice hissettirirken, ilçe merkezindeki sokaklarda bahar...

BODRUM SOKAKLARI RENGARENK
Bodrum'da bahar kendini iyice hissettirirken, ilçe merkezindeki sokaklarda bahar ile birlikte renk cümbüşüne büründü.

Özellikle ilçe merkezindeki Çarşı, Yeniköy, Tepecik, Eskiçeşme, Kumbahçe ve Yokuşbaşı Mahallelerinin dar sokakları görenleri büyülüyor. Birçok sokakta yeni badana olmuş bembeyaz evler, pembenin birçok tonundaki begonvillerin yanı sıra, rengarenk sardunyalar ile de süsleniyor. Taş evlerin pencerelerinden sarkan sarmaşıklar ile birlikte çivit mavisi çerçeveleri süsleyen çiçeklerde, Bodrum sokaklarına farklı bir manzara katıyor.

TARİHİ MEKANLAR YÜRÜYEREK DOLAŞILIYOR

Bodrum’da tatilini sürdüren ve Bodrum merkezindeki tarihi mekanları dolaşan yerli ve yabancı turistler genellikle bu mekanlara yürüyerek gidiyorlar. Özellikle yabancı turistler sabah erken saatlerde Bodrum Kalesi’ni dolaşarak başladıkları turlarına sırasıyla Mausoleion, Antik Tiyatro, Myndos Kapısı, Osmanlı Tersanesi ve Tarihi Yel Değirmenleri’ni de ekleyerek devam ederler. Bu bölgeleri dolaşan turistler Bodrum’un ara sokaklarından da geçerek, Bodrum’un tarihi mekanlarının yanı sıra Bodrum mimarisiyle birlikte Bodrum’un kültürünü de gözlemlemekte.

MAHALLE PAZARLARI DA SOKAKLARA RENK KATIYOR

Bodrum’un ilçe merkezinde ki mahallelerinde belli günler pazarlar kurulurken, bu pazarlar mahalle sakinlerinin yanı sıra, ilçede tatilde bulunan turistlerinde ilgisini çekiyor. Bodrum sokaklarında bu pazarlara denk gelen turistler genelde yolda yiyebilecekleri kadar meyve satın alarak yollarına devam ederken, mahalle sakinlerinden bazıları uzun yıllardır bu pazarların dışında başka bir yerden alışveriş yapmıyorlar.

GELİN VE DAMATLAR DA BU SOKAKLARI TERCİH EDİYOR

Bodrum’da evlenecek çiftler de sokak çekimleri için genelde Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan ara sokakları tercih ediyor. Bunun dışında birkaç ara sokakta daha bembeyaz badanası, mavi çerçevelerini begonviller kaplamış evleri de tercih eden çiftler, Değirmenler ve Antik Tiyatro önünü de düğün fotoğraflarına eklemeyi ihmal etmiyorlar.