BODRUM SOKAKLARINDA CUMHURİYET COŞKUSU...

Bodrum'da Cumhuriyet'in 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, binlerce vatandaşın...

BODRUM SOKAKLARINDA CUMHURİYET COŞKUSU...
Bodrum'da Cumhuriyet'in 92. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, binlerce vatandaşın katıldığı bir fener alayı düzenlendi.

Akşam saatlerinde Neyzen Tevfik Caddesindeki Milta Marina önünde toplanan vatandaşlar ve öğrenciler, meşale yakarak bando eşliğinde Bodrum Belediye Meydanına kadar yürüdü.

Yol boyunca marşlar söyleyerek Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan vatandaşlara, çevredeki esnaflar ve turistler de alkışlarla destek verdi. Bazı disko ve gece kulüpleri de 10. Yıl Marşı çalarak kalabalığa eşlik etti.

Cadde üzerindeki bazı işletmeciler ise iş yerlerinin pencerelerine çıkarak dev Türk bayraklarını salladı, marşlar söyledi.

Grup iki saatlik yürüyüşün ardından Bodrum Belediye Meydanına ulaştı. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı fener alayı yürüyüşünde, bazı vatandaşlarda andımızı okudu. Bodrum Belediyesince hazırlanan havai fişek gösterisi ise büyük ilgi gördü.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, meydanda "Barış ve gençlik meşalesi" yaktı. Kocadon, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, "Sevgi bayramını kutluyoruz. Bu Türkiye sizlerle gurur duyuyor. Sizlerin başkanı olmaktan gururlu ve mutluyum. Bu güzel bayram ülkeme ve dünyaya mutluluk ve beraberlik getirsin" dedi.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte, çocukların ve vatandaşın üzerine giydiği ay yıldızlı kıyafetler ise güzel görüntüler oluşturdu.