Bodrum ve Milas'ta 11 Gözaltı!..

Bodrum’da jandarma ekiplerince yapılan uyuşturucu operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı. Milas'ta yapılan uyuşturucu operasyonunda ise 8 kişi gözaltına alındı.

Bodrum ve Milas'ta 11 Gözaltı!..

Güvercinlik Jandarma Karakol Komutanlığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan ortak çalışma sonucu, ilçeye uyuşturucu madde sokulacağı bilgisi alındı. Güvercinlik Kontrol Noktası’nda Y.S., C.C. ve M.K. isimli şüphelilerin üzerinde uyuşturucu madde arama köpeği “Efor” ile birlikte arama yapıldı. 

Yapılan aramada; çok miktarda kubar esrar, 40 adet ekstazi hap ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Şahıslar, “uyuşturucu madde imal ve ticareti, uyuşturucu ve uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak” suçlamasıyla gözaltına alındı. Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.K. isimli şahıs tutuklanırken, diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

MİLAS'TA 10 AYRI ADRESE OPERASYON; 8 GÖZALTI

Milas'ta suç örgütü kurmak suretiyle uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçunu işleyen şüphelilerin yakalanması amacıyla jandarma ekipleri tarafından 10 ayrı adreste, 8 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda; bir miktar kubar esrar ve metamfetamin, 18 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 12 adet sentetik hap, 7 adet cep telefonu, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 5 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi. 8 şüpheli gözaltına alınırken soruşturmanın devam ettiği bildirildi.