Bodrum’da Bayram Denetimleri

Bodrum’da jandarma ekipleri Ramazan Bayramı tedbirleri kapsamında denetimlerini sıklaştırdı. Denetime katılan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar da ilçeye gelen tatilcilerin bayramını kutladı.

Bodrum’da Bayram Denetimleri

Ramazan Bayramı’nı Bodrum’da geçirmek isteyen tatilciler, yurdun dört bir yanından ilçeye geliyor. Jandarma ekipleri de bayram tedbirleri kapsamında denetimlerini sıklaştırdı. Güvercinlik’teki yol kontrol noktasında denetleme yapan Güvercinlik Jandarma Karakol Komutanlığı ve Trafik Kısım Amirliği ekipleri, “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” kampanyası çerçevesinde sürücülere trafik kuralları konusunda hatırlatmalarda bulundu, bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Ekipler, “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında da araçlarda bulunan çocuklara, trafik kuralına uymayan anne babalarını uyarmaları için kırmızı düdük hediye etti. Denetimlerde narkotik ve bomba arama köpeği de yer aldı.

Güvercinlik’teki denetime, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar da katıldı. Sürücülerin bayramını kutlayan ve trafik kuralları konusunda hatırlatma yapıp bilgilendirici broşürler veren Bayar, çocuklara da kırmızı düdük hediye etti.

Bayram nedeniyle hem trafik hem de asayiş yönünden sıkı tedbirler uygulandığını dile getiren Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, şu ifadeleri kullandı;

“Herkese iyi bayramlar diliyorum. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara acil şifalar ve sabırlar diliyorum. Bu bayramda da denetimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Stratejik planımızda 2030 yılına kadar trafikteki ölümleri yarı yarıya azaltabilmek hedefleniyor. Bayram gibi trafiğin yoğunlaştığı bu dönemde de kontrollerimiz devam ediyor. Bir yandan denetliyoruz, bir yandan eğitiyoruz. Maksadımız cezalandırmak değil, insanları eğitmek. Şu anda denetimlerimizi mümkün olabildiği kadar arttırdık. Trafiğin yoğunlaştığı dönemde biz idareciler sahaya inerek mümkün mertebe duyarlılığı arttırıp ölümleri en aza indirmenin çabası ve gayreti içerisindeyiz.”

Muhabir; Hamdi Yörür