BODRUM'DA EVET KUTLAMASI

Referandumun "Evet" ile sonuçlanmasının ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Bodrum'da...

BODRUM'DA EVET KUTLAMASI
Referandumun "Evet" ile sonuçlanmasının ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Bodrum'da da kutlama yapıldı.

Bodrum’da 119 bin 943 seçmenden, 103 bin 457 kişi oy kullandı. 102 bin 332 geçerli oy sayılırken bin 124 oy ise geçersiz sayıldı. 318 sandıkta 2 bin 900 kişi ise görev yaptı. Muğla ve Bodrum'da Hayır oylarının Evet'lere göre çok yüksek oranda çıkarken, Yeni Anayasa değişikliğini öngören halk oylamasının Türkiye genelindeki sonuçlarının yüzde 51,4 oranıyla "Evet" yönünde çıkması ile Bodrum’da sokağa çıkan Ak Partililer, ellerinde bayraklarla kutlama yaptı. Ak Parti İlçe Binası önünde toplanan vatandaşlar daha sonra araçlarla şehir turuna çıktı.

Araç konvoyları ile kutlamaya katılan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları, Ak Parti bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları ile referandum sonucunu kutladı. Vatandaşlar, sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı.

AK Parti İlçe Başkanı Macit Gündoğdu ise yaptığı açıklamada “Türkiye’de sistem değişiyor. Sistem değişikliklerinde doğal olarak sancılı olması olasıdır. Bu değişikliğe karşı Avrupa, Amerika ve Türkiye’yi hedef alan ülkeler, ‘Hayır’ oylarının arkasında durarak, büyük bir çaba sarf etmişlerdir. Türkiye’nin ‘Hayır’ platformu da bellidir. AK Parti’nin karşısında birleşen güçlere karşı alınan sonuç başarılıdır. Bodrum’da da seçimlerde aldığımız oyun üzerine çıktık. Önümüzü Türkiye içinde Bodrum içinde daha açık görüyorum” Dedi.

Referandum çalışma sürecinde Bodrum’da mesai sarf eden AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Bodrum Koordinatörü Hamza Akercan’da, seçim sonuçlarını söyle değerlendirdi:

“Liderimiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi sandıktan çıkacak olan milletin sözüne saygımız sonsuz. Sonuçların başımız üzerinde yeri var. 51.3 Oranından daha yüksek bir oranla Anayasa değişikliğinin onaylanması beklentimizdi. Demokrasilerde böyle oranlarla alınan kararların örneği çok. Dünya son benzer örneği, benzer bir oranla İngiltere’nin Avrupa birliğinden ayrılma kararında yaşadı. Bu değişikliğin meşruluk tartışması olamaz. Sonuç hayırlı olacaksa böyle olur” dedi.