BODRUM'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Gaziler günü Bodrum'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 19 Eylül Gaziler...

BODRUM'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI
Gaziler günü Bodrum'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanında tören düzenlendi. Törene, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Garnizon Komutanı Albay Şefik Ulugün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum ilçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün ile dernek başkanları ve öğrenciler katıldı.

Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Tören daha sonra tüm şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Törende bir konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Gazi Hasan Külcü, "Hayatlarını feda etmeyi göze alarak, gazilik onuruna erişen kahramanların gaziler gününü kutlamanın heyecanı içindeyim" dedi.

Külcü, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Anadolu'da Türk varlığını sona erdirerek, kendi amaçları uğruna topraklarını parçalamak isteyen işgalci itilaf devletlerinin bu maksatla değerlendirdikleri Yunanlılar 90 yıl önce başkomutan Mustafa Kemal'in komutanlığındaki kahraman Türk ordusu tarafından Sakarya meydan muharebesinde hezimete uğratılmış, çareyi savaş meydanından kaçmakla bulan düşman, bir sene sonra Dumlupınar da tekrar aynı akıbete uğratılarak topraklarımızdan tamamen atılmıştır" dedi.

Külcü konuşmasında, "Bu topraklar bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada Türk milleti tarafından kutsal emanet olarak korunacaktır" diye konuştu.

Gaziler Günü nedeniyle bazı öğrenciler gaziler için yazılmış şiirleri okudular. Tören yaklaşık 1 saat sürdü.