Bodrum’da Hareketli Gece...

Bodrum’da bir eve girip yaşamaya başlayan şahıslara polis operasyon yaptı. Operasyonda 1 kişi yakalanırken, 2 kişi balkondan atlayarak kaçtı. Mahalleli, sokağa döküldü.

Bodrum’da Hareketli Gece...

Olay gece yarısı Çırkan Mahallesi Barbaros Hayrettin Sokak’ta meydana geldi. Sokaktaki 3 katlı binanın bir süredir boş olan 2’inci katında, aralarında aranan şahısların da olduğu kişilerin ev sahibinin bilgisi dışında yaşamaya başladığı ihbarını alan polis bahse konu binaya geldi. 

Polisin geldiğini fark eden ikametteki bir kadın ile çeşitli suçlardan arandığı öğrenilen bir erkek şahıs, balkondan atladı. Yan taraftaki binaların bahçelerine giren şüpheliler, koşarak uzaklaştı. 

Polis, ikametteki üçüncü şahıs olan Y.D.’yi gözaltına aldı. 

Gürültüyü duyan mahalle sakinleri, sokağa döküldü. Mahallelerinde daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını dile getiren mahalleli, büyük tedirginlik yaşadıklarını ifade etti. 

Bazı mahalle sakinleri de polisin operasyonunda 10 dakika önce ellerinde pompalı tüfek olan 5-6 kişilik bir grubun siyah bir minibüsle bahse konu ikamete geldiğini, evin önünde yaşanan kısa süreli tartışma sonrası 5-6 kişilik grubun geldikleri araçla bölgeden ayrıldıklarını dile getirdi. 

SABAHA KARŞI YİNE GELDİLER

Aynı ikamette sabaha karşı bir kovalamaca daha yaşandı. Olayın tedirginliği ile sabaha kadar uyuyamayan vatandaşlar, sabaha karşı 04.00 sularında bahse konu eve 2 kişinin girip ellerinde ışıklarla evin içerisinde bir şeyler aradığını gördü. 

Vatandaşların ihbarı sonrası polis ekibi olay yerine gelip ev ve çevresini kontrol etti.