Bodrum’da Lağım Tepkisi

Bodrum Limanı’na sabah saatlerinde alan lağım, tekne sahiplerini isyan ettirdi. Turgutreis’te de boru hattı döşendiği esnada kanalizasyon hattının patladığını söyleyen bölge esnafı, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Bodrum’da Lağım Tepkisi

Bodrum Belediye Meydanı’ndan limana bağlanan giderden zaman zaman akan lağım, bugün sabah saatlerinden itibaren yeniden akmaya başladı. Limanda denizin renginin kahverengiye döndüğünü ve bölgede ağır bir koku olduğunu söyleyen tekne sahipleri, tepkilerini dile getirdiler. 

Tekne sahipleri, “Bodrum Limanı’nın içi, pislik dolu. Belediyeyi aradım, ilgileneceğiz dediler ama limanın içi pislik içinde. Restoranlardan turistler kalkmaya başladı. Bodrum Limanı dışkı kokuyor. Kokudan duramıyoruz. Her tarafta pislik yüzüyor. Bir an önce el atılmasını istiyoruz.” diye konuştular. 

Limana akan lağımın öğle saatlerine doğru kesildiği öğrenildi. 

TURGUTREİS’TE DE ESNAF ŞİKAYETÇİ

Turgutreis sahilinde de yeni su hattı döşendiği esnada kanalizasyon hattına zarar verildiğini söyleyen esnaf, temiz su ve pis hattının patladığını ve dünden beri müdahale edilmediğini söyledi.

Bölgede faaliyet gösteren bir restoranın işletmecisi Rıdvan Keskin, Buraya yeni bir su hattı döşendi, su hattı döşenirken kanalizasyon hattı da patladı. Dün akşamdan beri akıyor. İlgilenen yok. İşyerimde mutfağın giderinden pis su çıkmaya başladı. Kokudan duramıyoruz. Buna bir çözüm bulunsun.” dedi.