BODRUM’DA MİNİK ŞEFLER FESTİVALİ

Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği ve Jolly Tur işbirliği kapsamında “Coğrafi Ürünlerle...

BODRUM’DA MİNİK ŞEFLER FESTİVALİ
Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği ve Jolly Tur işbirliği kapsamında “Coğrafi Ürünlerle Minik Şefler Festivali” 27-28-29 Ekim’de Bodrum'da gerçekleşecek.

Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği ev sahipliği ile Funtown eğlence merkezinde Türkiye’de ilki düzenlenecek “Coğrafi Ürünlerle Minik Şefler Festivali” kapsamında; Türkiye’nin her bölgesinden gelen minik şefler, yörelere özgü malzemelerle ustaları eşliğinde yemek pişirecekler. Müzik, halk dansları gösterileri, coğrafi ürünler temalı resim yarışmaları, kostüm yarışmaları gibi etkinlikler ile renklenecek festival Türkiye’nin yedi bölgesinden gelen misafirlere de ev sahipliği yapacak.

Türk mutfağının çok önemli şeflerinin katılımı ile gerçekleşecek şovlara eşlik edecek minik şefler en güzel lezzetleri hazırlamak için ustaları ile birlikte hünerlerini sergileyecekler.

Türkiye’nin her yöresinden lezzet stantlarının yer alacağı festival kapsamında geleneksel el sanatları, hediyelik eşyalar, çocuk atölyeleri, çeşitli animasyon, konser ve etkinlikler ziyaretçiler ile buluşacak. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak.