Bodrum’da Partililerle Buluştu

AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Bodrum’da partililerle bir araya geldi.

Bodrum’da Partililerle Buluştu

İlçe ziyaretleri kapsamında seçim otobüsü ile Bodrum’a gelen Ayaydın’a İl Başkanı Gültekin Akça, Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz eşlik etti. Aydın Ayaydın ve beraberindekiler, çok sayıda partili tarafından karşılandı. 

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında açılış konuşması yapan Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, teşkilatlarla birlikte gece gündüz çalışarak Muğla ve Bodrum’da seçimleri kazanacaklarını söyledi. İl Başkanı Gültekin Akça da Cumhur İttifakı olarak heyecanla çalışmaya başladıklarını dile getirerek “Zaferden eminiz.” dedi.

Yaklaşık 10 yıldan beri yılın 12 ayı Bodrum’da yaşadığını ve ilçede yaşanan sorunları iyi bildiğini ifade eden Aydın Ayaydın, şöyle devam etti;

“Ben, çözüm önerileri ile sizin karşınızdayım. Sayın Cumhurbaşkanı bana bu görevi teklif ettikten sonra ben hemen oturdum, sorunları nelerdir diyerek Muğla’nın tüm ilçelerini masaya yatırdım. Bodrum’u yatırmaya gerek yok ben bütün sorunları biliyorum. Bodrum Dünya’nın en güzel şehri ama Bodrum artık ne yazık ki hiçbir hizmetin gelmediği yer. Su yok, elektrik yok, çevre kötü, çöpler toplanmıyor, denize girilemiyor. Tüm olumsuzluklar Bodrum’da var ama Bodrum hak ettiği noktada değil. Ben size söz veriyorum, Bodrum’u hak ettiği noktaya en kısa sürede getireceğim. Bu sorunların çözümü için projelerim hazır.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SÖZLEŞMEYİ İMZALAMIYOR”

Göreve gelmesi halinde Bodrum’da patlayan ana isale hattındaki aksaklıkları DSİ ile istişare ederek gidereceğini söyleyen Ayaydın, şunları dile getirdi;

“Su boruları patlıyor. Bunların değişmesi lazım, bakım ve onarımı lazım. Bunu kim yapacak? Kanuna göre Büyükşehir Belediyesi yapacak. Büyükşehir topu DSİ’ye atıyor, bunun DSİ ile bir alakası yok. Çünkü mal, Büyükşehir’in malı. Kullanan Büyükşehir, vatandaştan parayı tahsil eden Büyükşehir. DSİ, Büyükşehir’e ‘Bunu yapmaya mali gücün yetmiyorsa oturalım sözleşme imzalayalım. Biz yapalım, parayı biz harcayalım. Protokol gereği 20-25 yılda harcadığımız parayı geri öde’ deyip sözleşmeyi önüne koyuyor. Büyükşehir de ‘Tamam, sen başla ben imzalarım’ diyor. Büyükşehir Belediyesi, sözleşmeyi imzalamadığı için o bakım ve onarımlar maalesef yapılamıyor. Onun için bu borular patlıyor. Bodrum halkı buna layık değil.”

8.8 KİLOMETRELİK TÜNEL PROJESİ

Kendi partisinden olsun veya olmasın tüm ilçe belediye başkanları ile uyum içinde çalışacağını söyleyen Ayaydın, koltukta oturan bir belediye başkanı olmayacağını, tüm ilçeleri sürekli ziyaret edeceğini ifade etti. 

Bodrum’da Torba Kavşağı’ndan Peksimet Mahallesi’ne kadar tünel yapılacak çevre yolu projesi çalışmasından bahseden Ayaydın, “Hiçbir tarihi doku ve yeşil alana zarar vermeyecek. 8.8 kilometrelik bir tünel olacak. Peksimet’te son derece modern ve çağdaş bir kavşak yapılacak. Bir taraf Yalıkavak’a, diğer taraf İslamhaneleri’ne çıkacak. O zaman bu trafik daha rahatlayacak. Alternatif yollar da olacak. 18 kişilik teknik ekibim, bu projenin üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Belki Neyzen Tevfik Caddesi’ni araç trafiğine yasak edeceğiz. Bununla ilgili de Bodrum halkının görüşlerini alacağım ve bir karar vereceğiz.” dedi. 

Bodrum  - Milas arasında çok katlı olmayan konut projesinin olduğundan da bahseden AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, “Orada kamu çalışanları hizmetine sokulacak bir kısım olacak. Bir kısım da Bodrumluların çok uygun koşullarla satın alabilecekleri, konu olarak kullanabilecekleri yer olacak.” diye konuştu. 

Tarım ve turizmin desteklenmesi için projeler üreteceğini de sözlerine ekleyen Ayaydın, Bodrum’daki kamu arazilerinin imar planı yapılarak özelleştirilmesine karşı tavrınız ne olacak sorusuna şu yanıtı verdi;

“Bahsettiğiniz konu Büyükşehir ile alakalı değil. Benim yetkim değil, benim görevim değil. Ben ne yapabilirim? Ben Büyükşehir Belediyesi olarak yeni imar alanları yaratmaya özen göstereceğim. Benim görev alanımla ilgili yeni bir yapılaşma olmayacak şekilde benim düşüncem. Bu nereden gelirse gelsin, benim görüşüm bellidir. Hükümetten de eğer benim Bodrumlu vatandaşlarımı rahatsız edecek böyle bir uygulama varsa, ben gerekirse hükümetle de görüşürüm. Bodrum halkının bu talebini onlara iletirim. Bunun olmaması için de elimden gelen gayreti gösteririm.”

Basın toplantısının ardından Bodrum İlçe Teşkilatı ve Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Ayaydın’a hediyeler takdim edildi. Aydın Ayaydın, daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.