Bodrum’da Renkli Festival

Bodrum’da binlerce kişinin katılımıyla Hamsi Festivali yapıldı. Festivalde 3 ton hamsi dağıtıldı.

Bodrum’da Renkli Festival

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından İskele Meydanı'nda düzenlenen festival, öğle saatlerine doğru başladı. Karadeniz'e özgü ürünlerin stantlarda satışının yapıldığı etkinlikte yaklaşık 3 ton hamsi pişirilip dağıtıldı. Ekmek arası hamsi almak isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Etkinlikte Hülya Polat, Erol Şahin, Nihat Yılmaz, Safa Tatoğlu, Süleyman Gülten ve Emre Yetimoğlu sahne aldı. Festivale katılanlar, müzik eşliğinde horon oynadı, renkli görüntüler ortaya çıktı. 

Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer Çelik, etkinliğe katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti. 

Derneğin sözcüsü Yener Çelik ise kısa süre önce yaşamını yitiren dernek üyesi iş insanı Vedat Akyüz'ü anarak konuşmasına başladı. İlkbaharda yayla şenliği yapacaklarını da sözlerine ekleyen Çelik, şöyle devam etti;

“1 yıldır heyecanla bekliyoruz. Gerek yöresel ürünlerimizi, kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi çocuklarımıza yaşatmak adında mücadele ediyoruz. Festivalde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz. Zor geçen bir sürecin ardından Bodrum bugün bambaşka güzel bir gün yaşıyor.”

Sahneye, derneğin yönetim kurulu üyeleri ile Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, Ak Parti ve Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci ile siyasi partilerin ilçe başkanları da çıktı. 

Sahnede konuşma yapan Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, kendisinin de Tokatlı olduğunu, bir Karadenizli olduğunu hatırlatarak festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Kaymakam Çit,  seçim sürecinin huzur içinde geçmesi temennisinde bulundu. 

Konuşmaların ardından katılımcılar müzik eşliğinde horon oynamaya devam etti. 

Muhabir; Hamdi Yörür