Bodrum'da Zafer Bayramı Etkinlikleri

30 Ağustos zaferinin 101. yıl dönümü dolaysıyla, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi iş birliğinde bir dizi etkinlik düzenlenecek.

Bodrum'da Zafer Bayramı Etkinlikleri

Bodrum Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Bodrum merkez ve Turgutreis’te kortej ve konser etkinliği gerçekleştirilecek. Eş zamanlı olarak yapılacak olan etkinliklerde vatandaşlar, coşku dolu saatler geçirecek.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Tanini Trio konseri düzenlendi. Bodrum Belediyesi tarafından önceki akşam düzenlenen konsere ilgi yoğun oldu.  

Zafer Bayramı için düzenlenen etkinlikler, 30 Ağustos Çarşamba günü saat 09.30'da Bodrum Atatürk Heykeli önünde Çelenk Sunma Töreni ile başlayacak. Etkinlikler, saat 20.00'de Milta Marina’dan Belediye Meydanına Seymenler Eşliğinde Kortej ile devam edecek. Bodrum Belediye Meydanında Sunucu Ateş’in sunumuyla Seymenler Gösterisi ardından saat 21.00’de Soner Olgun Konseri gerçekleştirilecek. 

Turgutreis’te Kortej ve Konser

Turgutreis’teki etkinliklerde ise 30 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00'de Akçaalan Mahallesi (Düğün Salonu önü)-Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanı güzergahında kortej yürüyüşü başlayacak. Saat 21.00’de Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanında Sunucu Banu Tarancı’nın sunumuyla Uğur Aslan Konseri düzenlenecek.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle anlattı:

“26 Ağustos’ta başlayan ve 5 gün süren eşsiz mücadelenin 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanması milletimizin özgürlük ve bağımsızlığı için büyük bir adımdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün zekâsı, azim ve kararlılığı ile birlikte silah arkadaşlarının büyük mücadelesi ‘imkânsız’ denileni başarmıştır. Bugün bile milletimiz için bu büyük adımın kazançlarıyla yaşamımızı sürdürüyor; Türk milleti olarak tüm çabalara rağmen özgürlük ve bağımsızlığımızdan asla ödün vermiyoruz. Ben bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu büyük mücadelenin sonsuza dek yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için atılacak tüm adımlarda her zaman ön safhalarda bulunacağıma söz veriyorum. 30 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz tüm halkımızı meydanlara davet ediyorum.”