BODRUMLU SPORCULAR MİLLİ TAKIMDA

Türkiye Karate Federasyonu’nun önemli organizasyonları arasında yer alan Türkiye...

BODRUMLU SPORCULAR MİLLİ TAKIMDA
Türkiye Karate Federasyonu’nun önemli organizasyonları arasında yer alan Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Burhaniye Kaymakamlığı’nın katkılarıyla 29 Ocak – 2 Şubat günleri arasında Burhaniye’de düzenlendi.

Geleceğin yıldız adaylarının yer aldığı şampiyonaya yoğun bir katılım olurken, beş gün boyunca müsabakalar tamamen dolu tribünler önünde oynandı. Özellikle sömestr tatiline denk gelen şampiyonada birçok veli de, çocuklarını yalnız bırakmayarak tribünlerdeki yerini aldı. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda 59 ilden yaklaşık 2500 sporcu mücadele etti. Katılım sayısının çokluğu, Karate tarihinde bir rekorun kırılmasına neden oldu. Şampiyonaya Bodrum'dan katılan sporcular ise muhteşem bir başarı göstererek 7 madalya kazandılar.

Şampiyonada Kayra Sezgin ve Umut Altıntaş Türkiye şampiyonu olurken, İlayda Çakmak ve Berfin Karakurt Türkiye ikincisi, Orhan Alp Kuzulu, İsmail Tarım ve Enis Altıntaş ise Türkiye üçüncüsü olarak önümüzdeki günlerde yapılacak olan uluslararası turnuvalarda ülkemizi milli takımda temsil etmeye hak kazandılar.

4 yıldır art arda rakiplerine hiç puan vermeden Türkiye şampiyonu olan, aynı zamanda Balkan şampiyonu sporcumuz Kayra Sezgin ve babası İbrahim Sezgin mutluluklarını dile getirerek kendilerine ve tüm sporculara destek olan herkese teşekkür ettiler.

Takımın menejeri İbrahim Tarım ise yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Sporcularımız çok büyük bir başarı kazanarak milli takıma girmeye hak kazandılar, hepsini ayrı ayrı kutluyorum. Bodrum'da karate sporu artık milli takıma Bodrum'dan en fazla sporcu kazandıran branş olmayı başardı. Tabi bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürümüz sayın Bekir Çeker'e, Bodrum Kaymakamımız sayın Dr. Mehmet Gödekmerdan’a, Bodrum Belediye Başkanımız sayın Mehmet Kocadon’a, Bodrum Gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürümüz sayın Şükrü Balcı’ya ve tüm sporcularımızı büyük bir özveri ile bu günlere getiren ve milli takımlara yetiştiren çok değerli antrenörümüz Fatih Uzunlulu’ya şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.