Bodrumlu Turizmciler Fuarda

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market (WTM), ExCeL Londra’da başladı. 9 Kasım'da sona erecek olan fuarda Bodrumlu turizmciler de yerlerini aldı.

Bodrumlu Turizmciler Fuarda

Dünyanın en saygın turizm etkinliklerinden biri olan World Travel Market (WTM) London, bu yıl Excel Kongre Merkezi’nde turizm profesyonellerini ağırlıyor. 7-9 Kasım tarihlerinde düzenlenen fuarda, Bodrumlu turizmciler; Ömer Faruk Dengiz, Galip Gür, Meral Gür, Eray Yaşyerli ve Ali Akbaba da yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da katıldığı fuarın ilk gününde Bodrum standına ilgi büyüktü.

ITB Berlin’in ardından Dünya’nın en büyük ikinci turizm fuarı olarak kabul edilen WTM, 2024 turizm stratejilerinin belirlenmesi ve turizm ürünlerinin sergilenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, İngiltere’den Türkiye’ye olan ziyaretçi sayısında bu yıl 1 milyonluk yenilenen bir hedef belirlediklerini ve bunu başarıyla aştıklarını söyledi. Dengiz, 2024 hedefinin ise elverişli koşullarda deniz ve hava yolu ile 1,5 milyonluk ziyaretçi sayısını ulaşacağımızı ifade etti.

Londra’daki bu fuar, Bodrum’un küresel turizm arenasında hak ettiği ilgiyi görerek, dünya çapında turizm profesyonelleri ve ziyaretçiler tarafından keşfedilmesine olanak tanıyacak stratejik bir adım olarak değerlendiriliyor. Bodrum'un 2024 turizm sezonu için belirlediği iddialı hedefler, fuarın ardından daha da net bir şekilde ortaya konmuş oldu.