BODRUMLU YELKENCİLER MİLLİ TAKIMLARDA

Bodrum’daki yelken kulüplerinden 5 sporcu, milli takımlara seçildi. Yelkenciler,...

BODRUMLU YELKENCİLER MİLLİ TAKIMLARDA
Bodrum’daki yelken kulüplerinden 5 sporcu, milli takımlara seçildi. Yelkenciler, farklı ülkelerde gerçekleştirilecek şampiyonalara katılacaklar.

Türkiye Yelken Federasyonu’nca gerçekleştirilen 2018 Atatürk Kupası, 2019 Kış Kupası ve 2019 TYF Yıldızlar Kupası Yarışları’nın sıralaması ile milli takımlara seçilecek sporcular belirlendi. Bodrum’dan milli takımlara seçilen yelkenciler ise aileleri ve kulüplerine gurur yaşattılar.

Turgutreis Yelken Kulübü'nden Bilge Nur Yazıcı Optimist Avrupa Şampiyonası'na, Umut Eyriparmak Laser 4.7 Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi'nden Arencan Cömert Laser Standard U21 Dünya Şampiyonası, Osman Sanlı ve Efe Ağan Laser Standard U21 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takım kadrosuna seçildi.

Diğer yandan Turgutreis Yelken Kulübü sporcusu Efe Arbak ve Metehan Poyraz ile Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi sporcusu Tayfun Türk optimist junior milli takım kampına davet edilirken yine Bodrumspor Yelken Şubesi'nden Batu Özonur Türkiye Yelken Federasyonu’nca Nisan ayında gerçekleştirilecek TYF Laser 4.7 Milli Takım Kampı'na çağrıldı.

Era Bodrum Yelken Kulübü'nden Umut Kartal, Ali Beren Adamcıl, Efe Tulcalı ve Derin Öner 420 milli takım kamp kadrosuna davet edildi.

Milli takıma seçilen ve milli takımların kamp kadrosuna çağrılan sporcular, aileleri ve kulüplerine büyük gurur yaşattılar.