BODRUMSPOR, MURATPAŞA’YA BİLENİYOR

İzmir Fatihi B.B.Bodrumspor çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çiğli Belediyespor...

BODRUMSPOR, MURATPAŞA’YA BİLENİYOR
İzmir Fatihi B.B.Bodrumspor çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çiğli Belediyespor maçından 3 puanla dönen Bodrumspor 21 Ekim Pazar günü evinde oynayacağı Muratpaşa Belediyespor hazırlıklarına devam ediyor. Ön ısınma hareketlerinden sonra teknik ve taktik ağırlıklı çift kale maç yapan takımımız disiplinli çalışmasını elden bırakmıyor.

Şehir stadında yapılan antrenmanda, Bodrumspor teknik direktörü Tayfun Kıran’a Çiğli Belediyespor maçını, takımın son durumunu ve Pazar günü oynanacak olan Muratpaşa Belediye spor maçını sorduk. Tayfun Kıran lige başladıklarında bu ligin zorlu olduğunu bildiklerini, hedeflerinin ligi Muğla sporun üzerinde bitirmek olduğunu yineleyerek şunları söyledi;

‘’3 yıldır buradayız ve takımın kemik yapısını biliyoruz. Rakip gözetmeksizin iyi mücadele edeceklerine inanıyoruz. Sarayköy deplasmanında berabere kaldığımız zaman biz kendi aramızda söylemiştik zaten Çiğli deplasmanında bunu telafi edeceğimizi konuşmuştuk ve oyuncularımız çok iyi motive oldu iyide gidiyoruz şuanda. Şimdi bizim hep söylediğimiz oyunculara ‘’sizler iyi oyuncularısınız, oynadığınız oyundan zevk alın ve gelen seyirciye zevk verin.’’ Yavaş yavaş bu oturmaya ve takım olmaya başladık. Oyuncular BAL’ın bizim üzerimizde olmadığını anlamaya başladılar. Biz iyi çalışıp motive olduğumuz için, iyi oyunculardan oluşan bir takımız zaten, oyuncularımızda elinden geldiğince hem seyir zevki olarak hem mücadele olarak iyi oyunlar oynamaya çalışıyorlar’’ dedi.

Çiğli Belediye spor maçında yaşanan bazı tartışmalı pozisyonların İzmir yerel televizyon kanallarında ki programlarda tartışıldığını ve Bodrumspor’a haksızlık yapıldığını belirten tecrübeli teknik adam, oyun içinde yaşanan tartışmalı pozisyonların nasıl cereyan ettiğinden bahsetti. Tayfun Kıran Çiğli maçında rakiplerinin doğru düzgün gol pozisyonlarının bile olmadığını söyledi.

Pazar günü, grupta 5 puanla 8. sırada bulunan, Antalya Muratpaşa Belediyespor ile oynayacakları maç öncesi birkaç hasta oyuncularının olduğunu belirten Tayfun Hoca, seyirci desteğini yine yanlarında görmek istediklerini ve onlara güzel futbol izletmek istediklerini söyledi.

Takım kaptanı ve takımın gol ayağı olan, 4 maçta 7 gol atarak 7. grupta gol krallığının iddialı ismi olduğunu gösteren Nedim Burak lige çok iyi başladıklarını belirterek 3 yıldır birlikte oldukları takım arkadaşları ile iskelet yapısını koruduklarını söyledi. Nedim Burak sözlerine şöyle devam etti;

‘’ yeni gelen arkadaşlarımızla da uyumumuz gayet iyi. Ligi yeni yeni tanıyoruz, eğer serimiz böyle devam ederse hedeflerimizi daha net açıklayabiliriz. Bodrum sporun amatörden bir üste çıkması çok iyi oldu, hem kalite daha iyi, hem atmosfer daha iyi. Futbolcuların kendini maçlara daha iyi motive etmesi çok önemli’’ dedi.

Muratpaşa takımını tanımadıklarını, ligin ilk yarısının takımları tanıyarak geçeceğini söyleyen Kaptan Nedim bu maçta da hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi.