Bodrum'u Seviyorsan Bodrumlu Ol!..

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başlattığı “Bodrum’u seviyorsan Bodrumlu ol” kampanyasına ilgi büyüyor. Yılın büyük bir bölümünü Bodrum’da geçiren site sakinleri, ilk ikametlerini Bodrum’a taşımaya sıcak bakıyor.

Bodrum'u Seviyorsan Bodrumlu Ol!..

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Bodrum seviyorsan Bodrumlu ol” çağrısı, bu yıl pandeminin de etkisiyle kış nüfusu iki katına çıkan Bodrum’da karşılık buluyor.  Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler ekipleri, kampanya ile ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla Bodrum’daki konut sitelerini dolaşmaya başladı. Hazırlanan broşürleri dağıtan ekipler, ikinci konutu ve adresi Bodrum’da olan vatandaşlara “Birlikte paylaştığımız Bodrum’un daha yaşanabilir ve daha temiz bir kent olması için, ikametgahınızı Bodrum’a alın” çağrısı yaptı. Belediye Başkanı Aras’ın yaptığı bu çağrıya, site sakinlerinin pek çoğundan olumlu cevap geldi, bazı vatandaşların ilk ikametlerini Bodrum’a almaya başladığı öğrenildi.

Bodrum’u seven ve yaşamının büyük bölümünü Bodrum’da geçiren herkesi Bodrumlu olmaya çağıran Belediye Başkanı Ahmet Aras, kentin 176 bin 500 olan resmi nüfusuna göre ödenek aldığını, ancak 400 bini aşan bir nüfusa hizmet ulaştırıldığını hatırlatarak “Belediyelerin temel gelirini, merkezi bütçeden aldıkları pay oluşturur. Bu da kentin resmi nüfusuna göre belirlenir. Nüfusu değişkenlik gösteren Bodrum gibi turizm merkezleri de kışlık nüfus üzerinden aldıkları payla, kentin her köşesine ve her vatandaşına eşit hizmet ulaştırmaya çalışır. Kamu personelinin ataması da resmi nüfus gözetilerek yapılır. Görülüyor ki, Bodrum’da ikinci konut sahipleri, bu yıl pandeminin de etkisiyle Bodrum’da kalmaya devam etmeyi tercih ediyor. Biz, Bodrum’a büyük bir göç olacağını tahmin ediyorduk. Ancak şu anda nüfus 400 bine yaklaşmış durumda. Normalde, 176 bin 500 resmi nüfusa hizmet ulaştırıyoruz. Görünen o ki, bütün kış boyunca iki kat daha fazla nüfusa hizmet vereceğiz. Bizim, ‘Bodrum’u seviyorsan Bodrumlu ol’ kampanyası başlatmamızın nedeni de bu duruma bir çözüm üretmek. Yılın büyük bölümünü ilçemizde geçiren özellikle site sakinlerine, ikametgahlarını Bodrum’a alarak, vereceğimiz hizmetlere destek olmalarını, Bodrum için güzel bir şey yapmalarını istiyoruz” dedi.

Başkan Aras, “Herkesin büyük bir aşkla, tutkuyla bağlı olduğu Bodrum, daha yaşanabilir, daha temiz ve daha güzel bir kent olsun diyen herkesi, bu çağrımıza yanıt vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler ekipleri, “Bodrum’u seviyorsan, Bodrumlu ol” kampanyasını tanıtmak ve farkındalık yaratmak amacıyla bir çalışma başlattı. Bu kapsamda, Bodrum Yarımadası’ndaki 950 konut sitesi tek tek dolaşılarak, vatandaşlara Başkan Aras’ın mesajı iletiliyor.