BODRUMU ŞOK EDEN BİR İNTİHAR DAHA !

Bodrum Gümbet'te restoran işleten, eski savcı , işadamı Mahmut Şahin, Mumcular Kumköy'de...

BODRUMU ŞOK EDEN BİR İNTİHAR DAHA !
Bodrum Gümbet'te restoran işleten, eski savcı , işadamı Mahmut Şahin, Mumcular Kumköy'de şakağından vurulmuş olarak bulundu. Kendi beylik silahı ile intihar ettiği tespit edilen Mahmut Şahin Bodrum da sevilen, dürüst bir kişi olarak tanınıyordu. Eşinden bir süre önce ayrılan ancak hala aynı binada ayrı daireler de yaşayan Şahin'in bir erkek çocuğu bulunuyor.

Şahin son yıllarda, Gümbette restoran işletmeciliği yapıyordu. Geçmişte savcılık görevinde bulunan, bir süre de uluslararası ortaklı bir Balık üretim şirketi olan ancak daha sonra çiftliği tasfiye eden Şahin, National Geographic society (topluluğu), Türk Norveç Ticaret Konseyi üyeliği, Bodrum Rotary Kulübü ve Bodrum Briç Kulübü üyesiydi. Bodruma 1986 yılında yerleşen Mahmut Şahin, çevresine, ülkesine karşı duyarlı bir kişiliğe sahipti.1961Kars doğumlu olan Şahin, Diyarbakır Maarif Kolejinde okuduktan sonra, hem İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, hem de İşletme Fakültesinden mezun oldu.

Şahin'in cesedinin Kumköy sakinlerinin, dün sabah yol kenarında gördükleri bir aracın akşam saatlerinde de aynı yerde duruyor olması üzerine şüphelenerek jandarmaya haber verilmesi üzerine bulunduğu öğrenildi. Yapılan araştırmada, eski reçine deposu olarak kullanılan binada Mahmut Şahin in cesedi bulundu. Jandarma güçleri ve nöbetçi Cumhuriyet savcısının yaptığı incelemede, ölen kişinin restoran işletmeciliği yapan Mahmut Şahin (47) olduğu anlaşıldı. Olay yerinde Şahin'e ait olduğu bildirilen bir adet ruhsatlı 9 mm çapında tabanca bulunduğu öğrenildi.

Mahmut Şahin'in bir gün önce işyerinde çalışanlara göğsümde bir ağrı var ben doktora gideceğim diyerek işyerinden ayrıldığı, daha sonra geri gelmemesi üzerine yakınları tarafından evine girilince yazdığı veda mektubunun bulunduğu öğrenildi. Bu mektup ile polise başvuran ailesi Bodrum Devlet Hastanesi Morgunda yeni bulunmuş olan Şahin in cesedini görünce şok geçirdi. Şahin'in Gümbette'ki işyerinde bir dönen çok iyi iş yapmasının ardından son zamanlarda işlerinin bozulmasına üzüldüğü belirtiliyor.Şahin'in yazdığı veda mektubunda eski eşine ve kayınvalidesine teşekkür ettiği ve oğluna iyi bakacaklarına inandığını ifade ettiği öğrenildi. Şahin'in İzmir Adli Tıpta yapılacak otopsiden sonra, cenazesinin, memleketi olan Erzincan Kemaliye-Eğin de yarın defnedileceği öğrenildi.