Bodrum’un Anforaları Bu Sergide

Bodrum’da "Toprağın Mirası" isimli seramik sergisinde 19 öğrencinin 60 eseri, Bodrum Kalesi'nde sanatseverlerle buluştu.

Bodrum’un Anforaları Bu Sergide

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, seramik eğitmeni Çimen Akat eşliğinde çalışmalarını sürdüren kursiyerler, eserlerini görücüye çıkardı. Kale içerisindeki Haluk Elbe Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı. 

Sergiyi ziyaret edenler arasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl ve Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Hande Savaş da vardı. 

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayri Karagöl, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Müdürlüğümüzün Yalıkavak’taki seramik atölyelerindeki ürettiğimiz ürünleri sergiliyoruz. Bugünkü temamız ‘Toprağın Miras 3’. Ana çalışmalar ise Bodrum anforalarını kapsıyor.”

Karagöl, 1 Haziran günü saat 10.00’da Halk Eğitim Merkezi bahçesinden İskele Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştireceklerini ve meydanda bu yılki çalışmaları meydanda sergileyeceklerini kaydetti.

Seramik eğitmeni Çimen Akat ise sergide 19 öğrencinin 60 eserinin bulunduğun bilgisini vererek şöyle dedi;

“Buradaki amacımız, anforaların güzelliği ve zarafetini gözler önüne sermek. Her bir parçayla hem sanat ve tarihin önemini vurguluyoruz hem de onları modernize ediyoruz. Bizler de bir sonraki nesillere taşımak istiyoruz. Sergimiz 8 aylık bir çalışmanın ürünü. Öğrencilerimin özverili çalışmaları olmasa bu sergiyi kesinlikle çıkaramazdık.”

Sergi, 2 Haziran tarihine kadar açık kalacak.