BODRUM’UN BİR ACİL EYLEM PLANINA İHTİYACI VAR!..

Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in konuk olarak katıldığı...

BODRUM’UN BİR ACİL EYLEM PLANINA İHTİYACI VAR!..
Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in konuk olarak katıldığı Bodrum Kent Konseyi olağanüstü yürütme kurulu toplantısında, Bodrum gündemini meşgul eden konularla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu başkanlığında biraraya gelen yürütme kurulu üyeleri ile Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, gündeme ilişkin fikir alış verişinde bulundular. TOKİ ve Bodrum turizminin içinde bulunduğu sorunların çözümüne yönelik konularda taraflar arasında fikir birliğine varıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Bodrum ilçesi sınırları içerinde yapılması gündeme gelen TOKİ konutlarıyla ilgili değerlendirmesinde; yapılacak toplu konutların yarımada dışında, Mumcular ile havaalanı arasındaki bölgede yapılmasının düşünüldüğü ve mimarisinin Bodrum dokusuna uygun olacağını dile getirerek şunları söyledi;

"Tamamen buranın dokusuna uygun olmayan, dokusu dışında birşey yapmak veya ona ön ayak olmak gibi birşey söz konusu dahi değil. Hepimiz Bodrum’da yaşıyoruz. Bodrum’un nasıl olması gerektiği konusunda da yeterince bilgimiz olduğunu düşünüyorum. Ben de çok önemsiyorum dokunun bozulmamasını" dedi.

Bodrum Kent Konseyi olağanüstü yürütme kurulu toplantısında, Bodrum’un önümüzdeki turizm sezonu öncesinde acil bir eylem planına ihtiyaç duyduğu ve konunun taraflarının yanı sıra,siyasilerin de yer alacağı bir komisyon çalışması ile güç birliği yapılarak, Ankara’da çözüm arayışına gitmek gerektiği ifade edildi. Gelecek hafta konsey üyesi Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt başkanlığında yapılacak olan toplantı sonunda oluşturulacak raporun, daha sonra Ankara’da konunun muhataplarına teslim edilmesi kararlaştırıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, kendisinin de bir turizmci olduğunu ve toplantı sonunda çıkacak olan acil eylem planının takipçisi olacağını kaydetti.

Bodrum Kent Konseyi üyeleri, yurtdışında Türkiye’nin bir savaş coğrafyasının içerisinde olduğu havasının yayıldığını ve bunun bir an önce sonlandırılması gerektiğine vurgu yaparak "Türkiye şu an bir savaşın içinde, savaş bölgesinin içinde. Şuan uluslararası basında Türkiye; Suriye-Irak-Türkiye olarak birlikte anılıyor ve haberler böyle veriliyor. Eğer bu durum düzelmezse hiçbir şansımız yok. Savaş olan bir yere turist gelmez. Bu yüzden Bodrum tüm birimleri ile bir acil eylem planı hazırlamalı" dediler.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’e toplantıya gelerek verdiği bilgiler için teşekkür etti.