BODTO Kürek Şenliği Yapıldı

Bodrum Ticaret Odası(BODTO) üyeleri arasında kürek şenliği düzenlendi. Şenlikten elde edilen gelir, Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.

BODTO Kürek Şenliği Yapıldı

BODTO ve Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü işbirliği ile Bitez Koyu’nda sabah saatlerinde başlayan şenlikte 22 teknede 88 sporcu mücadele etti. 

Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü Başkanı Celal Gürsoy, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şenliğin amacının kürek sporunu yaygınlaştırmak olduğunu dile getirerek şöyle dedi;

“Bodrum Ticaret Odası’na kayıtlı firmaların temsilcileri bugün burada bizlerle beraber. Zaten Mart ayından beri bizde antrenman yapıyorlar. Kürek sporu için güzel bir adım olduğunu düşünüyorum. Organizasyonumuza 22 teknede 88 sporcu katıldı.”

Celal Gürsoy, yarışmaya BODTO üyelerinin yanı sıra Bitez Rowing ve Kocaeli’den Sümerspor kürekçilerinin de katıldığını sözlerine ekledi.

Şenlikte yarışan Oasis Genel Müdürü Özgen Özyurt, duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti;

“BODTO’nun, Sağlık Vakfı yararına düzenlediği bu şenliğe biz bir buçuk aydır hazırlanıyorduk. Oasis olarak bir ekip kurduk. Bugün ilk yarış bizimdi. Biz önde bitirdik, güzel bir etkinlik. Bir buçuk aydır bizim için hem bir spor oldu hem de Sağlık Vakfı’na bir destek oldu.”

Oasis ekibi adına yarışan Lufian Bodrum’un işletmecisi Barış Demirkan ise şunları söyledi;

“Bu kadar güzel bir coğrafyada yaşayıp denizden uzak kalmak zaten mümkün değildi. Biz Oasis olarak ve burada yaşayan insanlar olarak hem Sağlık Vakfı’na destek, hem kendi sağlığımız için hem de sosyal çevre ve tabiatı daha iyi görmek amacıyla buna katıldık. Bir buçuk aydır buna hazırlanıyorduk. Güzel de bir sonuç oldu, güzel insanlar tanıdık. Önemli olan yarışmaktı.”

Öğle saatlerine kadar yapılan yarışların ardından madalya töreni yapıldı, dereceye girenlere ödülleri verildi. Şenlikten elde edilen gelir ise Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.