BODTO Üyelerine Özel Kürek Şenliği

Bitez Koyu'nda düzenlenecek “Bodrum Ticaret Odası Üyeleri Arası Kürek Şenliği” ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

BODTO Üyelerine Özel Kürek Şenliği

Toplantıya BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban ile vakfın Yönetim Kurulu Üyeleri Gürkan Topan, Murat Önder, Yılmaz Algül ile Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü Başkanı Celal Gürsoy katıldı.

Başkan Kocadon BODTO üyelerinin sportif faaliyetlerini desteklemek, takım olma bilincini arttırmak için Bodrum Sağlık Vakfı ve Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü ile bu etkinliği organize ettiklerini belirtirken konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Bodrum Halikarnas Kulübü Başkanı Celal Gürsoy’un önerisi ile kürek şenliği organize etmek için bir protokol imzaladık. Bu protokol kapsamında da elde edilen geliri Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlayacağız. Katkı veren herkese teşekkür ederim.” Kürek sporunun Bodrum’da giderek geliştiğinin altını çizen BODTO Başkanı “Üyelerimizi spora teşvik edip onların güne erken başlamalarını sağlayarak iş yaşamlarında daha verimli olmalarını sağlamak istiyoruz.”

“KÜREK, HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİR SPOR”

Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü Başkanı Celal Gürsoy ise kürek sporunu herkesin yapabileceğine vurgu yaparken, şenliğe katılmak için en az 10 ders almanın şart olacağını açıkladı. "Bitez’de Sağlık Vakfı’nın düzenlediği Özgür plajı kullanıyoruz. Bize destek olarak yer gösteren bu değerli vakıfa biz de böyle bir şenlik düzenleyerek naçizane bir teşekkür etmek istedik.” diyen Başkan Gürsoy, 14 Nisan’da tüm BODTO üyelerini şenliğe beklediklerini duyururken parkura katılmak için bir ön şart olmadığını söyleyerek isteyenlere gerekli eğitimleri vereceklerini yineledi. Gürsoy, kürek sporu için antrenmanların sabah gün doğarken erken saatlerde yapıldığını hatırlatırken, “İş insanları genelde kafalarında birçok düşünce ile bize geliyorlar. Sonra erken saatte denize açılınca da kafalarındaki problemleri, düşünceleri denize bırakarak dönüyorlar ve işlerinde daha verimli oluyorlar.” şeklinde konuştu. 

Kürek Kulübüne Bitez koyunda yer sağladıklarını belirten Sağlık Vakfı Başkanı Numan Balaban ise su sporlarını sevdirmeyi amaçladıklarına dikkat çekerek, “Bitez Özgür plajı Muğla’da örnek bir plaj haline getireceğiz. Bizim her daim destekçimiz olan milli kürekçi Celal Gürsoy’a teşekkür ederiz. Daimi destekçimiz olan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Yönetim Kurulu Üyelerine de ayrıca şükranlarımı sunarım.” dedi. 

Kürek Şenliği’nin 14 Nisan Pazar günü Bitez Koyu’nda düzenleneceği belirtililerken şenliğe katılmak için son başvuru tarihinin 26 Şubat olduğu açıklandı. Kayıt için 0530 938 19 20 numaralı telefondan Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü ile ilişime geçilmesi gerektiği belirtildi.