Bu Kermes Can Dostlar Yararına

Bodrum’da sokak hayvanları için çalışan 'Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği' yararına, “Yaza Merhaba Partisi” adı altında bir kermes düzenleniyor.

Bu Kermes Can Dostlar Yararına

Sokak hayvanlarının maruz kaldığı trafik kazaları sonrası ameliyat ve tedavilerini üstlenen, terk edilen can dostlara yuva bulmak için uğraşan Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği’nin her gecen gün artan giderlerini karşılayabilmek için, 24 ve 25 Mayıs tarihlerinde Ortakent Köyiçi’ndeki Yağhane'de bir etkinlik düzenlendi. 

El emeği ürünlerinin satışının yapıldığı etkinlikte, yiyecek içecekten takı tasarıma, süs eşyalarından mutfakta kullanılabilecek malzemelere kadar çeşit çeşit ürünün satışı yapılıyor. 

Etkinliği ziyaret edenler arasında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci de vardı. Etkinlikle ilgili Kent Haber’e açıklama yapan Başkan Aras, şunları dile getirdi;

“Bugün Bodrum’dayız. Hayvanları koruyan, onlara sahip çıkan Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği yararına bir etkinlikteyiz. Buradaki stantların kira bedelleri, derneğimizin hayvanların yaşamlarını sürdürmesi için harcayacakları bütçeye gidiyor. Ben bütün hemşehrilerime, sokaktaki canlarımıza destek olmak için çağrı yapmak istiyorum.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci de yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“Ortakent Köyiçi’nde güzel bir etkinlikteyiz. Sağ olsun Ahmet Başkanımız da burada. Kendisinin de çok büyük destekleri var. Gerek Bodrum Belediye Başkanlığı döneminde, gerekse şu anki Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığında. Sokak hayvanlarının kısırlaştırma seferberliğini arttırması, barınaklardaki olanakların iyileştirilmesi konusunda çok ciddi çalışmaları oldu. İnşallah biz de bu dönem bu çalışmaları arttıracağız.” dedi.

Makrome ipiyle ürettiği ürünlerin partide açtığı stantta satışını yapan Şefika Birinci çalışmalarını şu sözlerle anlattı;

“Kışın evde bu ürünlerin üretiyorum. Stant açıp satışını yapmaya yeni başladım. Emeğimi sunmak istedim. Beğeni aldıkça bu oldu. Bu ürünlerin evin her yerinde kullanılabiliyor. Çanta, halı, yatak başlığı, kılıf, perde gibi her şeyi yapabiliyoruz. Ben bunu yapmayı kendim öğrendim. En basit bir ürünün yapımı, iki gün sürüyor. İlgi gören bir ürün ama ucuz bir ürün olmadığı için satışı çok kolay değil. Emek çok, ipler çok pahalandı.” dedi.

Muhabir; Hamdi Yörür