Bu Kez Ormana Akan Suyu Görüntüledi

Geçtiğimiz hafta Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen, Yalıkavak Küdür’deki arıtma tesisinden arıtılmadan denize deşarj edilen atık suyu görüntüleyip paylaşan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, bugün de Göltürkbükü’nde ormana bırakılan atık suları görüntüledi. Gökmen görüntüleri; "doğal değerlerimiz belediye eliyle böyle katlediliyor" ifadeleriyle paylaştı.

Bu Kez Ormana Akan Suyu Görüntüledi

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, geçtiğimiz hafta Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MUSKİ tarafından işletilen Yalıkavak Küdür’de arıtma tesisinden, yeterince arıtılmadan denize bırakılan atık suyu görüntülemiş ve bu görüntüleri kamuoyuyla paylaşmıştı. Konuyla ilgili bugüne kadar ne Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ne de Bodrum Belediyesi’nden bir açıklama gelmezken, Osman Gökmen bugün de Göltürkbükü’nde ormana bırakılan suyu görüntüledi.  

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan arıtma tesisinden geldiği iddia edilen tonlarca atık suyun ormana bırakıldığını görüntüleyen Osman Gökmen, suyun akışını ve aktığı yerde bıraktığı etkiyi de kayıt altına aldı. 

“BODRUM’A İHANET EDİLİYOR!”

Yalıkavak’tan sonra Göltürkbükü’nde de benzer görüntülere şahit olmaktan büyük üzüntü duyduğunu belirten Gökmen, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz hafta deniz, bu hafta orman. Bodrum’un denizi, ormanı, doğası belediye eliyle böyle katlediliyor. Söze gelince doğal değerlerin teminatı olduğunu söyleyen Muğla ve Bodrum belediyeleri, bu görüntülere ne diyecek? Bu resmen Bodrum’a ihanettir. Muğla ve Bodrum Belediyelerini çok acil bir şekilde görevlerini yapmaya ve bu katliamı durdurmaya çağırıyorum. Bodrumlu sivil toplum örgütlerine de bu katliama seyirci kalmamaları çağrısında bulunuyorum.”