Bu Yıl 46 Sefer Planlanıyor

Global Yatırım Holding’in iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde yer alan Bodrum Cruise Port ana liman oldu. Bodrum Cruise Port, Lagoon Sea Cruises’a ait Blue Sapphire’in yapacağı 46 seferde yolcu değişimlerinin tamamına ev sahipliği yapacak.

Bu Yıl 46 Sefer Planlanıyor

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, "2023 yılında Bodrum Cruise Port’a 138 gemi, 125 bin kruvaziyer yolcusu bekliyoruz. Bodrum bu yıl da kruvaziyer turizmi anlamında rekor bir yıla imza atacak” dedi.

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde yer alan Bodrum Cruise Port, Türk Cruise Şirketi Lagoon Sea Cruises’a ait Blue Sapphire gemisine ev sahipliği yapacak. Bodrum Kruvaziyer Limanı’nı ana liman olarak konumlandıran Blue Sapphire, bu yıl 46 sefer planlıyor. 200 metre uzunluğundaki Blue Sapphire gemisi toplam 750 yolcu kapasiteli. Türk, Avrupa ve Güney Amerika pazarlarına hitap eden seferlerin ilki bugün başladı. Gerçekleşecek 46 seferin yolcu değişiminin tamamı Bodrum Kruvaziyer Limanı’nda gerçekleşecek. Bodrum Kruvaziyer Limanı, 2022 yılında da 21 seferde 15 bin yolcu için ana liman olarak operasyon gerçekleştirmişti.

‘REKOR BİR YILA İMZA ATACAK’

Blue Sapphire’in 2023 yılındaki ilk seferi ile ilgili konuşan Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, "Bodrum Cruise Port olarak hedefimiz, geçen sezon olduğu gibi yeni sezon süresince de dünyanın en büyük gemilerine ev sahipliği yapmak. Hem ülkemize hem de Bodrum'a büyük bir ilgi var. 2023 yılında Bodrum Cruise Port’a 138 gemi, 125 bin kruvaziyer yolcusu bekliyoruz. Bodrum bu yıl da kruvaziyer turizmi anlamında rekor bir yıla imza atacak. Global Ports Holding’in yapmakta olduğu ciddi tanıtım çalışmaları ve Bodrum’un bir marka olarak son yıllarda dünyadaki lüks bilinirliğinin artması ile doğru orantılı olarak Bodrum’a lüks kruvaziyerlerin de ilgisi arttı” dedi.