Büyük Önder, Muğla’da da Saygı ve Özlemle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 85. yıldönümünde Muğla’da minnet, saygı ve özlemle anıldı.

Büyük Önder, Muğla’da da Saygı ve Özlemle Anıldı

 Anma programı Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te çalan sirenle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Törende İstiklâl Marşı’nın söylenmesi ile birlikte bayraklar yarıya indirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından program Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde devam etti.
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki anma töreni şanlı bayraklarımızın sahnede yerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Şef Utku Uslu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü yaptı.

Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Atatürk” temalı düzenlenen ilkokullar arası resim yarışması birincisi Menteşe Borsa İstanbul İlkokulundan Deniz Karademir, Ortaokullar arası şiir yarışması birincisi Akçaova Ortaokulundan Yaren Küççükay ve Liseler arası Kompozisyon yarışması birincisi Şifa Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Melisa Naciye Taşkın’a ödülleri Muğla Valisi İdris Akbıyık tarafından verildi.

Daha sonra Muğla Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Cumhuriyet ve Atatürk” adlı program sunuldu.
 
Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına Muğla Valisi İdris Akbıyık ve eşi Sevim Akbıyık, Muğla Milletvekili Gizem Özcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Adli yargı Komisyon Başkanı Ercan Arslan, Vali Yardımcıları Ali Yılmaz, İsmail Soykan, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.