Büyükşehir Adayı Metin Ergun

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun’un, İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Büyükşehir Adayı Metin Ergun

İYİ Parti Muğla'da yerel seçim çalışmalarına devam ediyor. Behçet Saatcı’nın Fethiye Belediye Başkan adayı olmasıyla Büyükşehir Belediye başkan adayının kim olacağı merakla bekleniyordu.

İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun oldu. 

Metin Ergun Kimdir?

Metin Ergun, 23 Şubat 1963'te Milas’ın Kargıcak köyünde doğdu. Metin Ergun’un babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife'dir. Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996'da doçent, 2006'da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 21. Dönem Muğla Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.
21. ve 23. Dönem Muğla Milletvekili ve İYİ Parti kurucu üyesi olan Metin Ergun son iki dönemdir İYİ Parti Muğla Milletvekilliydi. Metin Ergun ayrıca TBMM Çevre Komisyonu Üyesiydi.