Büyükşehir Meclisi Toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi meclisi, yerel seçimlerden sonra ilk defa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında toplandı.

Büyükşehir Meclisi Toplandı

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra 49 CHP, 17 AK Parti, 3 MHP ve 1 İYİ Partili üyeden oluşan Muğla Büyükşehir Belediye meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında ilk defa toplanarak, gündemdeki 21 maddeyi görüştü. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında ilk defa toplanan Nisan ayı meclisinde 21 madde görüşüldü. Büyükşehir Meclisi’nde yerel seçimler sonrası görev süreleri dolan 1. ve 2. Başkan Vekili, Divan Katibi, Encümen üyeleri, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Plan ve Bütçe, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor, Ulaşım komisyonu, Tarihi Kentler Birliği meclis üyeliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Üyeleri, Ege Belediyeler Birliği, T.C Enerji Kentler Birliği üyeleri seçimleri de yapıldı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısını tüm vatandaşların izlemesi için canlı yayınladı. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları ile beraber Kent Tv ekranlarından da canlı yayınlanan Büyükşehir meclis toplantılarının bundan sonra da canlı olarak yayınlanmaya devam edeceği açıklandı. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ilk meclis toplantısında birlik, beraberlikle ayrım yapmadan, eşit ve adil bir şekilde Muğla için çalışacaklarını belirtti. Ahmet Aras; “Büyükşehir Belediyemizin 2024-2029 dönemi için ilk meclis toplantısında siz değerli meclis üyelerimizle birlikteyiz. Birlik, beraberlik içerisinde, demokratik bir ortamda geçen yoğun bir seçim dönemini geride bıraktık. 13 ilçemizi tek tek dolaştım. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, O’nun ilke ve devrimleri ışığında kol kola yürüyeceğiz. Hemşehrilerimizin oyları ile seçilen siz Belediye Başkanlarım ve Meclis üyelerimizle 5 yıl boyunca Dünya Kenti Muğlamız için birlikte hizmet üreteceğiz. Bodrum’dan Seydikemer’e geniş bir coğrafyamız, birbirinden değerli 13 ilçemiz var. Büyükşehir Belediyesi olarak siyasi parti ayrımı gözetmeden, oy veren, vermeyen tüm vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. Muğlamızda ve ülkemizde barışın, kardeşliğin, huzurun hüküm sürmesi için çalışacağız, üreteceğiz, paylaşacağız. Yeni dönemimiz hepimize hayırlı olsun. Hepinizin Ramazan Bayramı’nı bugünden kutluyor, sevdiklerinizle mutlu bir bayram geçirmenizi diliyorum.” dedi.