Büyükşehirden Şaşırtan Yeni Yıl Paketi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün adına, tüm ilçelerdeki muhtarlara yollanan ve tartışmalara neden olan yeni yıl paketleri, Bodrum’da köy okullarındaki öğrencilere gönderildi.

Büyükşehirden Şaşırtan Yeni Yıl Paketi

Muğla Büyükşehir Belediye'since, Başkanı Dr. Osman Gürün'ün hediyesi olarak içerisinde bir miktar yerfıstığı, 1 meyve suyu, birkaç adet kuru kayısı ve bir kutu sudan oluşan yeni yıl paketleri, tüm ilçelerdeki muhtarlara yollandı. 

Marmaris’in Mahalle Muhtarı Gülizar Pekpak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün tüm ilçelerdeki muhtarlara yolladığı yeni yıl hediye paketine şaşırdığını belirterek “Öncelikle Mahalle halkımın ve Türkiye’min yeni yılını kutlarım. Bizlere hayır, uğur ve bereketli gelsin. Duygularımı anlatamam, Osman Gürün'ün bizlere gönderdiği hediyeyle ciğerim sızlıyor. Bu sabah Belediye Başkanımızdan hediyemizi takdim aldım. 1 kuruyemiş, 1 meyve suyu, kuru kayısı, su. Biz dilenci değiliz bu bir küfürdür. Bizler mahalle muhtarıyız, biz değil onlar bize muhtaç. Utanıyorum, utanç kaynağı. Osman Gürün'e bunu yakıştıramadım. Bir Belediye başkanı olarak Osman Gürün bütün ilçelerdeki Muhtarlarımıza böyle bir paket yolluyor, diğer arkadaşlarım yapmamış ama ben yaptım. Biz enayi değiliz. Bu hediyelerin anlamı nedir? Büyükşehir Belediye başkanı olarak kendisine bunu asla yakıştıramadım yazıklar olsun” diyerek, gıda ürünlerinden oluşan karton çantayı tekrar kargo ile geri yolladı.

Bodrum’daki mahalle muhtarlar ise yeni yıl paketlerini Çömlekçi ve Çamarası’ndaki köy okullarına yolladı. Paketler, okullardaki öğrencilere dağıtılıyor.