Bvlgari Resort İçin İmzalar Atıldı

Bodrum Gökburun’da yapımına başlandığı günden bu yana tartışmalara neden olan Cengiz İnşaat’ın projesi ile ilgili yeni gelişme kamuoyuna açıklandı. Bvlgari Hotels & Resorts, 2026 yılında açılması planlanan yeni otel için anlaşma imzalandığını duyurdu.

Bvlgari Resort İçin İmzalar Atıldı

Gölköy Mahallesi Cennet Koy ile Hattat Koyu arasında kalan Gökburun’da Cengiz İnşaat’a ait proje tüm hızıyla sürüyor. İlçede büyük tepkilere neden olan proje ile ilgili kapasite artışına geçen ay Çevresel Etki Değerledirmesi (ÇED) gerekli değildir kararı verilmişti. Projenin inşaat ruhsatlarının Bodrum Belediyesi tarafından iptal edilme kararıyla ilgili hukuksal süreç de, İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nin verdiği karar ile sona ermiş, Cengiz İnşaat A.Ş. önünde hukuksal bir engel kalmamıştı.

Cengiz İnşaat, proje kapsamında yapacağı otel için dünyaca ünlü mücevher markası Bvlgari ile anlaştı. Bvlgari Hotels & Resorts, Jeweler of Hospitality koleksiyonunun 12’nci halkası olarak planlanan ve 2026 yılında Bodrum'da açılacak yeni otel için anlaşma imzaladığını duyurdu. Milano, Londra, Dubai, Şangay, Pekin ve Bali’nin ardından geçen yıl Roma ve Tokyo’da da Bvlgari Hotels & Resorts otelleriyle hizmet vermeye başlayan Bvlgari, 2026’da açacağı Miami Beach ve Maldivler otellerinin yanına Bodrum’u da ekleyerek 12 tesise ulaşacak.

Bodrum’daki otel, 84 oda ve süitten oluşacak. Bvlgari Süiti de dahil olmak üzere 43'ü bahçe süitinden oluşan mekanlar, basamaklı ana binanın çeşitli katlarında yer alırken, özel havuzlu 40 bağımsız villa, Yarımada’nın önündeki denize bakan bahçede yer alacak. Geniş peyzajlı bahçeler içinde yer alan ve 25 metrelik özel havuzuyla kendi özel plajına açılan beş yatak odalı, 800 metrekarelik Bvlgari villanın, dünya çapında lüks konaklamada yeni bir kilometre taşı olacağı ifade edildi. 

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Bvlgari CEO'su Jean-Christophe Babin, şunları dile getirdi;

“Bodrum ve Türkbükü-Gölköy sahil bölgesi son yıllarda Akdeniz'in en göz alıcı destinasyonları olarak, bölgeye şık yatlarıyla gelen ya da resortlarda konaklamayı seven en prestijli ve sofistike müşterileri kendine çekiyor. Sadece Akdeniz'deki ilk Bvlgari Resort’ü duyurmaktan değil, aynı zamanda Bvlgari Hotels & Resorts Collection'ın diğer ‘Jeweler of Hospitality’ halkalarını tanıyan ve takdir eden lüks ve seçkin gezginler topluluğu için yeni bir referans noktası olacak olan bu muhteşem projeyi sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bvlgari Resort Bodrum'un, Romalı mücevhercisi tarafından hazırlanmış misafirperverliğinin bölgedeki en üst düzey sürdürülebilir lüks destinasyon ve deneyim olarak parlamasını öngörüyoruz.”

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ise anlaşma ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Sadece Türkiye'nin değil, küresel arenanın da önde gelen ultra lüks turizm destinasyonlarından biri olmasını hayal ettiğimiz ve hedeflediğimiz bu projenin doğuşunu duyurmaktan ve otel yönetim ortağımız Bvlgari Hotels & Resorts ile güçlerimizi birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye genelinde birinci sınıf projelerin önde gelen yatırımcılarından biri olarak, kendimizi ağırlıklı olarak ülkemizin ekonomik refahını geliştirmeye ve turizm gibi önde gelen sektörlerde ulusumuzun yüksek potansiyelini ortaya çıkarmaya adadık. En iyi sürdürülebilirlik uygulamalarını tüm hızıyla benimseyerek, bölgenin doğal güzelliğini korumak ve Bodrum'u tüm Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen turizm destinasyonu olarak tanıtmak için en gelişmiş teknolojileri en yüksek kaliteyle birlikte uygulayacağız” şeklinde konuştu.