Cadde ve Sokakların Çehresi Değişiyor!

Bodrum'un kent estetiğine en büyük zararı veren, büyük bir görüntü kirliliğine neden olan tabela ve totemler ile mücadele kararlı bir şekilde sürdürülüyor.

Cadde ve Sokakların Çehresi Değişiyor!

Bodrum Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Kent Estetiği Çalışma Grubu ve Bodrum Belediyesi işbirliğinde totem tabela kirliliğine karşı gerçekleştirilen mücadele sürüyor. 

İlçede görüntü kirliliğine neden olan totem ve tabelalar birer birer kaldırılıyor. Ortakent- Yahşi Kemer Sokak üzerindeki 10 totem de belediye ekiplerince kaldırıldı. Bodrum Belediyesi’nin sosyal medya hesabından, geçen 6 Mart tarihinde çekilen fotoğraf ile sokağın şimdiki halinin fotoğrafı paylaşıldı. 10 totemin kaldırılmasının ardından sokağın çehresinin değiştiği görüldü. 

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Salgın günlerinde sadece halkımızın sağlığı için çalışmakla yetinmiyoruz, bir taraftan da kentimizi güzelleştiriyoruz. Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin totem ve tabela kirliliğine karşı başlattığı seferberlik, Bodrum'un silüetini işte böyle değiştiriyor. Ortakent Yahşi Kemer Sokak üzerindeki 10 totem, ekiplerimiz tarafından kaldırıldı. Tabela kirliliği mücadelemiz, ilçemizin her mahallesinde büyük bir titizlikle sürdürülüyor” ifadeleri kullnıldı.

Öte yandan bölgede Tapu Müdürlüğü'ne ait totemin kaldırılması ile ilgili olarak görüşmelerin devam ettiği ve kısa süre içerisinde o totemin de kaldırılacağı bilgisi edinildi.