Çağdaş Bodrum Liderliği Korudu

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi Özgür Adıgüzel Sezonu'nda Çağdaş Bodrum Spor, 23. Hafta mücadelesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor ile deplasmanda karşılaştı.

Çağdaş Bodrum Liderliği Korudu

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya 41 puanla lider olarak çıkan Çağdaş Bodrum Spor, ilk çeyreği 20-26 önde bitirdi. İkinci çeyrekte mücadeleci ve sert oyun ortaya koyan ev sahibi takım, devre arasına 47-45 üstün gitti.
 
İkinci yarının başlama düdüğüyle, atakları, savunması ve kurduğu oyunlarla iyi bir oyun sergileyen Çağdaş Bodrum Spor, üçüncü çeyreği 59-65 önde tamamladı. Son çeyrekte de oyunun kontrolünü elinde tutan Çağdaş Bodrum Spor, maçın son düdüğüyle maçı 92-77 galip tamamladı.

Çağdaş Bodrum Spor Baş Antrenörü Ender Arslan, maç sonrasında yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“Bu maçın bizim açımızdan zor geçeceğini, karşımızdaki Kocaeli takımının güçlü bir takım olduğunu ve bu tarz maçları iyi oynadıklarını biliyorduk. Sezon boyunca da böyle oldu. İlk yarı istediğimiz savunmayı yapamadık çok fazla alan verdik. Onlar da tecrübelerini kullanarak bizi cezalandırdılar. İkinci yarı doğru mentalite ile sahaya çıktık ve maçı doğru savunma ile kazanacağımızı anladık, istediğimiz sonucu elde ettik. 7 maçımız kaldı, yolumuza devam ediyoruz. Oyuncularımı ve teknik ekibimi tebrik ediyorum. Kocaeli Belediyesi Kağıtspor’a da başarılar diliyorum.”

Bodrum ekibi, 9 Nisan 2023 Pazar günü saat 17:30’da Bitez Bodrum Spor Salonu’nda Bornova Belediyesi Karşıyaka ile karşılaşacak.